PC HocasıHaberlerApple’ın Hey Siri Uygulaması Bebeği Hayata Bağladı

Apple’ın Hey Siri Uygulaması Bebeği Hayata Bağladı

 

Apple‘ın yeni geliştirerek iPhone 6S cihazlara yüklediği Hey Siri uygulaması sayesinde bir bebeğin hayatı kurtuldu. Nefes almakta güçlük çeken bebek, Hey Siri tarafından kısa süre içerisinde yetkililere haber verildi ve çocuk hayata tutundu.

Hey Siri Uygulaması Nedir ?

Apple tarafından geliştirilen Hey Siri, aslına bakarsanız bir akıllı asistan. Sesli komutlar alabilen, isteklerinizi anladığı dilde yerine getiren, dilediğiniz kişiyi arayabilen ve daha pek çok özelliğe sahip olan bu asistan Avustralya’da bir bebeğin hayatını kurtardı. Bir yaşında olan Giana adlı bebek nefes alamamaya başladı ve annesi Stacey Gleeson tarafından fark edildi. Büyük panik yaşamaya başlayan anne, bu panik esnasında telefonunu yere düşürerek birden telefonunda “Hey Siri” isimli asistanın olduğunu hatırladı.

Hey-Siri-Çocugu-Kurtardı
Kısa süre içerisinde genç anne bu özelliği kullanarak Siri‘ye ambulansı arayıp eve çağırmasını söyledi. Ambulans daha gelmeden çocuğun nefes alış verişleri normale döndüğü gibi, saniyelerin bile bu kadar değerli olduğu bir anda, Siri‘nin ambulansı arayarak acil durumu yetkililere bildirmesi ve adresi tarif etmesi sadece 1 dakika sürdü. Bebeğin şuanda sağlık kontrollerinden geçirildiği ve durumunun iyi olduğu açıklandı. Bu gibi durumlarda akıllı asistan Siri‘nin epey işe yaradığını bilmek gerçekten teknolojinin geldiği son noktayı çok iyi özetliyor.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/applein-hey-siri-uygulamasi-bebegi-hayata-bagladi-21750-9911/ linkinden 15.06.2021 03:06:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Abi her zaman diyorum Apple yaparsa en iyisini yapar. Şimdi gelir Android’ciler virüslü elleri ile yorum yazarlar..

  • Türklerde işlemez bu ne dediğiniz anlaşılamadı fln muhabbetine döner ordan kişi vefat

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video