PC HocasıHaberlerRamazan Davulcusu Drone Geliştirildi

Ramazan Davulcusu Drone Geliştirildi

   

Ülkemizde de Drone‘lara karşı olan ilgi sürekli artmaya devam ettiği gibi, kişiler satın almış oldukları drone’lara farklı modlar ekleyerek eğlenceli hale getirebiliyorlar. Şimdi de Ramazan ayında davul çalabilen Drone geliştirildi. Davul çalabilen bu drone hakkında detaylar ve video haberimizde.

Ramazan Davulcusu Drone

Müslüman ülkelerinde her sene Ramazan ayı içerisinde 30 gün boyunca tutulan oruç, gece sahura kalkarak yerine getiriliyor. Sahura kalkmak için ülkemizde bir gelenek haline gelen davulcular mahalle mahalle gezerek insanları sahura uyandırmaları ile biliniyorlar. Ancak bu durumu teknoloji ile birleştiren SingoDrone isimli bu Drone, Ramazan aylarında havalanarak vatandaşları gece sahura kaldıracak gibi görünüyor.

SingoDrone
Tam şarj ile 15 dakika boyunca havada kalabilen SingoDrone, üzerinde yer alan ses sistemi sayesinde müzik ve ses yayınları da gerçekleştirebiliyor. Sadece davul çalmadığı gibi, mehter marşı ve benzeri pek çok sanat eserini çalabiliyor. Şirketin yetkilisi olan Ersoy Soyer tarafından yapılan açıklamalara göre bu teknoloji daha da geliştirilerek ilerleyen zamanlarda drone‘lar ramazan davulcularının yerini alabileceğini söyledi. Ancak 15 dakika havada kalabilmeleri bu drone’ların en büyük dezavantajları olduğu için, gece hem kontrol etmek hem de sürekli şarj ile uğraşmak biraz zorlayacak gibi görünüyor. Siz yine de firma tarafından geliştirilen Ramazan davulcusu Drone‘u aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ramazan-davulcusu-drone-gelistirildi-21749-9905/ linkinden 27.01.2022 19:01:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner