Cumartesi, Nisan 13, 2024

Apple’ın Yeni Şarj Kılıfı Çok Eleştirildi

Paylaş

silkroad gaminggentr

Apple piyasadaki son bombasını da patlattıktan sonra arkasına yaslandı ve satışların gelmesini büyük bir keyif ile izlemeye devam ediyor. Bir yandan da bataryalar için çözüm arayan ekip, yeni iPhone’ların pilini destekleyecek yeni kılıflarını Apple markette 99 dolardan yayınladı. Ancak kullanıcılar daha ilk dakikalardan yeni kılıfa büyük eleştiriler yaparak alay konusu haline getirdiler.

FİYATI DA, KILIFI DA ELEŞTİRİLDİ

Açıkçası Apple‘ın şuanda izlemiş olduğu politika tamamen fiyat üzerine dönüşmeye başladı. Reklamlarını da televizyonlardan eksik etmediği gibi, akıllı kılıfı Smart Battery Case 99 dolar ( 295 TL ) olarak duyurulması sosyal medyada alay konusu haline geldi.

Malum iPhone’lar giderek  incelirken yeni satışa çıkan şarj kılıflarında zıt bir anlam ortaya çıkıyor. Yapılan yorumlar arasında “madem bu kadar çıkıntılı bir kılıf yapılacaktı, neden telefonu bu kadar inceleterek bataryaları öldürme ihtiyacı duyuldu ?” şeklinde eleştiriler gelmeye devam ediyor.

Kambur ve hörgüç tarzı tasarlanan yeni Apple şarj kılıfı şimdilik iPhone 6S için Apple markette satılıyor. Şimdiye kadar çok tutulan ve övgü ile satılmaya devam eden cihazların başarısı bu anlamda etkilenir mi bilinmez ancak kılıfların finansal açıdan çok fazla bir değer katmayacağı aşikar.

apple-sarj-kilifi-3

iPHONE 6S SMART CASE ŞARJ KILIFI NASIL KULLANILIYOR ?

iPhone 6S ve Smart Battery Case‘nin kullanımı aslında çok basit. İkisini aynı anda şarj ettiğinizde toplamda 28 saate kadar konuşma süresi, 15 saate kadar video ve ses çalma, 18 saate kadar da internet kullanımı sağlanabiliyor.

Eğer iPhone 6S için bir şarj kılıfına gerçekten ihtiyaç olduğunu düşünüyorsanız Apple marketi ziyaret ederek kredi kartınız ile ödeme yapıp adresinize sipariş verebilirsiniz. Tekrar belirtelim Apple Smart Battery Case adı verilen şarj kılıfını alabilmek için 99 dolar ödemeniz gerekmektedir.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler