ASELSAN’ın İhracat Başarısı 63 Ülkeye Sıçradı

ASELSAN gerçekleştirmiş olduğu yurt dışı ihracat gönderimini 63'e çıkartarak tüm dünya geneline önemli mesajlar vermeyi başardı.

2015 yılı itibari ile satışlarının %22'sini yurt dışına gerçekleştiren Askeri Elektronik Sanayi sistemimiz ASELSAN, TSK içerisinde haberleşme cihazlarının karşılanması amacı ile kurulmuştu. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte artık ASELSAN sayesinde kendi silahlarımızı, ürünlerimizi, tanklarımızı ve araçlarımızı üretebiliyoruz.

Genel Müdürlüğü Ankara Macunköy'de bulunan ASELSAN, geliştirmiş olduğu yüksek güvenlikli çözümlerini yurt dışına yaptığı ihracatlar ile kanıtlamayı başardı. Açıkçası ülke olarak gurur duyduğumuz bu süreçte hatırlarsanız bundan iki ay önce burada sizlerle paylaştığımız Rusya-Türkiye uçak krizinde kendi Koral Harp sistemlerimizi devreye sokmuştuk.
aselsan-koral-harp
Dünyaya Verilen Mesaj

Burada tüm dünyaya verilen mesajlar çok büyük önem taşıdığı gibi, ülkemizin teknolojide dışa bağımlılığında çok büyük rol üstlenen ASELSAN'ın başarılarının devamını diliyoruz. En son gerçekleştirilen ihracatta Bahreyn, Vietnam ve Şili'de eklenerek toplamda 63 ülke ihracata eklenmiş oldu.

2015 yılı itibari ile, birçok alanda önceki yıllara göre %12.1 artış göstererek 2 milyar 535 milyon TL'den 2 milyar 780 milyon TL'ye yükselen ciro memnun etti. ASELSAN mühendislerimizin başarısı ve geliştirilen teknolojiler ile tüm dünya geneline vermiş olduğumuz mesajlar yakından takip ediliyor. Umarız ilerleyen günlerde dünyanın enleri arasında yerimizi alırız.

İlgili Etiketler