PC HocasıHaberlerASELSAN’ın İhracat Başarısı 63 Ülkeye Sıçradı

ASELSAN’ın İhracat Başarısı 63 Ülkeye Sıçradı

 

ASELSAN gerçekleştirmiş olduğu yurt dışı ihracat gönderimini 63‘e çıkartarak tüm dünya geneline önemli mesajlar vermeyi başardı.

2015 yılı itibari ile satışlarının %22’sini yurt dışına gerçekleştiren Askeri Elektronik Sanayi sistemimiz ASELSAN, TSK içerisinde haberleşme cihazlarının karşılanması amacı ile kurulmuştu. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte artık ASELSAN sayesinde kendi silahlarımızı, ürünlerimizi, tanklarımızı ve araçlarımızı üretebiliyoruz.

Genel Müdürlüğü Ankara Macunköy‘de bulunan ASELSAN, geliştirmiş olduğu yüksek güvenlikli çözümlerini yurt dışına yaptığı ihracatlar ile kanıtlamayı başardı. Açıkçası ülke olarak gurur duyduğumuz bu süreçte hatırlarsanız bundan iki ay önce burada sizlerle paylaştığımız Rusya-Türkiye uçak krizinde kendi Koral Harp sistemlerimizi devreye sokmuştuk.
aselsan-koral-harp
Dünyaya Verilen Mesaj

Burada tüm dünyaya verilen mesajlar çok büyük önem taşıdığı gibi, ülkemizin teknolojide dışa bağımlılığında çok büyük rol üstlenen ASELSAN‘ın başarılarının devamını diliyoruz. En son gerçekleştirilen ihracatta Bahreyn, Vietnam ve Şili’de eklenerek toplamda 63 ülke ihracata eklenmiş oldu.

2015 yılı itibari ile, birçok alanda önceki yıllara göre %12.1 artış göstererek 2 milyar 535 milyon TL’den 2 milyar 780 milyon TL‘ye yükselen ciro memnun etti. ASELSAN mühendislerimizin başarısı ve geliştirilen teknolojiler ile tüm dünya geneline vermiş olduğumuz mesajlar yakından takip ediliyor. Umarız ilerleyen günlerde dünyanın enleri arasında yerimizi alırız.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/aselsanin-ihracat-basarisi-63-ulkeye-sicradi-21444-5903/ linkinden 30.07.2021 00:07:00 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Allah hepsini korusun Aselsan bu ülke için çok büyük işler gerçekleştiriyor.

  • Bizim ürettiğimiz silahları bize düşman olan insanlar niye alıyor ki. Silah ticareti bizkere başlı başına saçma. Bunlar ile uğraşacağımıza; dünyanın bor minarelinin %78 inin bizim vatanımızın topraklarında bulunduğunun farkında olup bu mineralli kendi kendimize işleyip kullanışlı hale getirmemiz daha uygun ve iyi olmaz mı?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement