PC HocasıHaberlerAstralis, ESL Pro League 12. Sezon Avrupa Şampiyonu Oldu

Astralis, ESL Pro League 12. Sezon Avrupa Şampiyonu Oldu

 

ESL Pro League Season 12 Avrupa başlangıcından bu yana Astralis için çok heyecan verici bir yol oldu.

Playoff’ların en başında Heroic’e yenilen Astralis, bundan sonraki tüm maçlar için o ince çizgiden geri dönmek zorunda kaldı.

Alt sıradaki ilk turda Team Spirit’i, alt sıradaki ikinci turda Complexity, alt sıradaki finallerde ise mousesports’u yendiler ve nihayet büyük finalde Natus Vincere’ye karşı mücadele ettiler.3-2 skor ile galibiyet alan Astralis, ESL Pro League 12. Sezonun şampiyonu oldu.

Natus Vincere Dust II’yi 16-12 kazandı. Natus Vincere’ye 2-0 puan veren Astralis’in seriyi kazanmak için üç harita kazanması gerekiyordu. Astralis’in yaptığı tam olarak buydu. Sırtları duvara dayandığında, Nuke’de 16-14 galibiyet, Train’de 22-19 galibiyet ve son olarak Overpass’te 16-11 galibiyetle seriyi tersine çevirdiler.

Her şeyden önce, bu büyük final zaferi, yedi kişilik yeni bir kadro yerleştirmek için ne kadar emek harcadıklarını gösteriyor. Sadece bu da değil, aynı zamanda büyük bir adaptasyon gösterdiler ve birçok kez elenmenin eşiğinde gibi göründüklerinde bile güçlü kalmayı başardılar.

 

Video

Almanak