Asus ROG Phone 6’nın Geekbench Sonuçları Ortaya Çıktı!

  Google News

Tayvan merkezli teknoloji üreticilerinden ASUS, ROG Phone 6 akıllı telefon ailesini piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve şu anda akıllı telefon ile ilgili ortaya çıkan sızıntılara göre cihaz gücünü Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setinden alacak ve önceki modeldeki Snapdragon 888+ ile kıyaslandığı zaman gerçekten iyi bir yükseltme.

Şu ana kadar akıllı telefonun TENAA veritabanındaki bilgilerini ve fotoğraflarını gördük, şimdi ise Geekbench performans kıyaslama platformundaki sonuçları ortaya çıktı!

Geekbench sonuçlarına göre ASUS_AI2201_F model numarasına sahip cihaz 16GB RAM’a sahip, TENAA’da ortaya çıkan modelde 18GB RAM bulunuyordu ve diğer spekülasyonlara göre akıllı telefonun 12GB ve 8GB olmak üzere farklı RAM seçeneklerinin olacağı söyleniyor.

Test sonuçlarına baktığımızda Adreno 730 GPU grafik birimine sahip olduğunu görüyoruz ve Snapdragon 8 gen 1’e kıyasla yüzde 10 daha yüksek saat hızlarında performans sunuyor bu da yüksek kare hızlarının sunulmasına olanak tanıyor. Geekbench platformu yalnızca CPU taraflarını test ettiği için ekran özelliklerini henüz bilmiyoruz.

Asus tarafından verilen demeçlere göre akıllı telefon, önceki modellerde bulunan 144Hz yenileme hızına kıyasla 165Hz yenileme hızlarına sahip olacak. Akıllı telefon 6.78 inç boyutunda ekran, 65W hızlı şarja sahip 6000 mAh kapasiteli batarya ile birlikte 5 Temmuz’da Taipei, Berlin ve New York’ta düzenlenecek olan lansman etkinliğinde tanıtılıyor olacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video