PC HocasıBilimBilim Adamları Yeni Bir Gezegen Keşfetti

Bilim Adamları Yeni Bir Gezegen Keşfetti

 

Bilim Adamları‘nın uzun süredir devam eden dokuzuncu gezegen arayışları nihayet sonuç verdi. Yapılan araştırmalardan sonra Plüton’a yakınlığı ile bilinen ve Dünya‘nın 10 katı büyüklüğünde yeni bir gezegen keşfedildi. Detaylar haberimizde.

dokuzuncu-gezegen
DOKUZUNCU YENİ GEZEGEN

Bilim Adamları ve California Teknoloji Enstitüsü tarafından yaklaşık 4 yıldır devam eden araştırmalardan sonra dokuzuncu gezegen keşfedildi. Plüton’un arkasında yer alan bazı gök cisimlerinin izlerinden devam edilerek tespit edilen yeni gezegenin henüz bir ismi bulunmuyor. Ancak matematiksel olarak yapılan hesaplamalarda Dünya’nın 10 katı büyüklüğüne sahip olduğu doğrulanmış durumda.

Araştırmacılar ayrıca bilgisayar simülasyonları tarafından alınan yardımlarda Güneş Sisteminin dış kısmında yer alan ve Güneş’in etrafını tam 20 bin yılda dönerek tamamladığı belirtilen dokuzuncu gezegende hayat olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Dünyaya uzaklığı ve yapılacak araştırmalar sonucunda ortaya çıkacak verilerin toplanabilmesi için en az 10 yıl gerekiyor.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/bilim-adamlari-yeni-bir-gezegen-kesfetti-3744/ linkinden 28.10.2021 20:10:37 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad