PC HocasıSosyal MedyaFacebookBir Satın Alamama Hikayesi: Facebook vs Snapchat

Bir Satın Alamama Hikayesi: Facebook vs Snapchat

 

Snapchat kendine özel geliştirmiş olduğu efektleri ile birlikte kendi hedef kitlesindeki kullanıcıları elinde tutmayı başardı. Özellikle her hafta geliştirmiş olduğu efektler ile sosyal medya üzerinden yoğun bir ilgi gören Snapchat, Facebook‘un radarına girdi. Hem de öyle böyle değil!

Facebook: “Madem Satın Alamadım, Düşman Oluruz.”

Şuan için popüler sosyal medya devi Facebook‘un satın alamadığı Snapchat üzerinde taklit çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz hafta Snapchat Stories özelliğini neredeyse birebir kopyalayıp Instagram’a entegre eden ekip, şimdi de Facebook’a aynı özellikleri ekleyeceğini duyurdu. Mark Zuckerberg tarafından yakından takip edilen Snapchat, bundan iki yıl önce Facebook tarafından satın alınmak istenmiş, ancak reddedilmişlerdi. Hal böyle olunca Zuckerberg’de Snapchat özelliklerini bir bir kopyalayarak saf dışı bırakmaya çalışıyor.

facebook-filters-ozelligi
Özenti Dolu Hareketler

Açıkçası her ne kadar dev firmalar da olsalar, Facebook’un yaptığı bu “özenti dolu hareketi” desteklemiyoruz. Sonuçta adamlar kendilerine has bir özellik bulmuş ve bunu geliştirmiş. Senin bu özelliği kopyalayıp kendi servislerinde lanse etmen hiç etik bir durum değil Mark, o yüzden gözümüzden düştün. (Çok da önemliydi bizim gözümüz)

Yukarıda yayınlanan fotoğrafta gördüğünüz üzere Facebook yakın zamanda video ve fotoğraflar üzerinde efekt ve çıkartma seçenekleri ekleyerek kullanıcılarına duyuracak. Şuanda acayip sinir olan ve Snapchat‘i satın alamadığı için “intikam yemini etmiş boğa” gibi etrafta gezinen ekip test aşamasındaki özelliklerini denemeye devam ediyor. Facebook’un ürün sorumlusu olan Sachin Monga, bu özelliği şuanda ufak gruplar ile test ettiklerini ve arttırılmış gerçeklik deneyimini tüm dünyaya açmak için sabırsızlandıklarını belirtti.

Önceden Sosyal Medya araçları farklı oldukları için bir anlamı vardı. Ancak görünüşe göre taklit içine düşen firmaların yakın zamanda birbirinden farkları kalmayacak gibi görünüyor.

facebook-filters

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/bir-satin-alamama-hikayesi-facebook-vs-snapchat-22035-12642/ linkinden 21.06.2021 20:06:32 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • Özeniyor garibim 😀 Atarlanmış zaten messengerdan dolayı sinirlendiriyordu şimdi sinirle karışık gülmeme neden oluyor 😀

  • Teknoloji çalarak gelişir kimiside kobyalayayım derken orjinalden harika buluşlar yapar ör: İos VS Android

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video