PC HocasıHaberlerBosch Ürünlerini Bulut Üzerinden Yönetecek

Bosch Ürünlerini Bulut Üzerinden Yönetecek

 

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ülkemizde henüz popüler olmasa da avrupa ve ABD’de silikon vadisinin yeni icadı olan İnternet Of Things Türkçesi Nesnelerin İnterneti anlamına gelen yeni bir teknoloji. Bu teknoloji ile her cihaz akıllı bir nesneye dönüşüyor diyebiliriz. 

Normal hayatta sürekli etkiletişim de bulunduğumuz ama henüz ‘smart”laşmamış eşyaların birbiri ile konuşma, veri alışverişi ve belki bazı işlemleri tetiklemesi. Hatta bu tarz kişisel etkileşim sonucu oluşan verilerin gayet özel bilgi sayılması kuvvetle muhtemel olduğundan internete erişimin açılması, paylaşılması ve işlenmesinin pek tercih edilmeyeceği kesin gibi duruyor. Aslında big daha (büyük veri) ile bağlantılı olduğuna inanıyorum.

 

 

 

bosch

 

Dünyaca ünlü Almanya merkezli  elektronik ve mühendislik firması Bosch yaptığı açıklamada 2020 yılına kadarBosch ürünlerinin bir çoğunun kullanıcılar tarafından uzak bağlantı ile kontrol edebileceklerini açıkladı. Bu bağlamda Almanya genel merkezde kurduğu IOT Cloud bölümüne bu işin alt yapısının hazırlılarını başlamış durumda. Açıklamın devamında şu an da bir çok Bosch ürünü IOT teknolojisini kullandığı belirtildi. Bir çok sensör cihazları akıllı ev aletleri kapsamında bu teknolojinin kullandığını belirtti.2020 yılında tüm ürünlerini IOT Cloud  platformuna taşıyacağını belirtti.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/bosch-urunlerini-bulut-uzerinden-yonetecek-5358/ linkinden 30.07.2021 01:07:32 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement