PC HocasıBilimBoston Dynamics’in Atlas Robotu Seviye Atladı

Boston Dynamics’in Atlas Robotu Seviye Atladı

 

Robotlarını son teknoloji ile geliştirmeye devam eden Boston Dynamics en son üretmiş olduğu Atlas robotunu ilerletmeye devam ediyor. Google tabanlı çalışan firma “gelecek nesil için Atlas” olarak tanımladığı insansı robotuna bir takım yenilikler ekledi.

ATLAS ROBOT ARTIK DAHA TEKNOLOJİK

Aslına bakarsanız az sonra aşağıda izleyeceğiniz videoda duygu dolu anlara sahne olabilirsiniz. Atlas robot çekimlerde itilip kakılarak testlere tabi tutulsa da hepsinden başarılı bir şekilde geçiyor. 1.75 cm boyu ve 80 kg ağırlığı bulunan robotun tıpkı insan özelliklerinde işler yapmaya devam ediyor.

İlk olarak karlı yollarda sürülen, yerdeki kolileri alarak raflara yerleştiren, sopa ile itilen ve hatta düşürülen Atlas robot tüm bu darbelere karşı yılmadan kaldığı yerden devam edebiliyor.

Hatırlarsanız eğer geçen sene Boston Dynamics tarafından geliştirilen köpek formundaki robot düşmeden hareket edebiliyordu. Her ne kadar robot olsalar da bu şekilde itilip kakılmalarını şiddetle kınıyoruz.

botston-dynamics-spot

 

Hali hazırda geliştirmelerine 1 senedir devam eden Boston Dynamics’in geliştirdiği yazılım sayesinde artık Atlas robot dengede durabiliyor hatta bu işi şova dönüştürüyor.

Hali hazırda robotların bu kadar geliştiğini görmek ilerisi için bizleri de korkutmuyor değil. Atlas robotun level atlamış halini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

ATLAS ROBOT – THE NEXT

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/boston-dynamicsin-atlas-robotu-seviye-atladi-4450/ linkinden 30.07.2021 00:07:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • lan ne kadar çok üzüldüm şu robota adamlar gittiler dövdüler robotu ittiler kaktılar bıkmadan geri kalktı kıyamam sana ben 🙂

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement