PC HocasıHaberlerBTK Başkanın’dan Yurtdışı Fatura Uyarısı!

BTK Başkanın’dan Yurtdışı Fatura Uyarısı!

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Dairesi Başkanı Tayfun Acarer sömestr dolayısıyla tatil veya umre için yurtdışına çıkacak yurttaşlara cep telefonu faturalarında şok yaşamamaları için uyardı. Acarer, BTK tarafından hazırlanan broşür ile abonelerin yurtdışındaki yüksek cep telefonu faturaları ile ilgili uyarıldığını açıkladı. 

 

tacarer

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Müessesesi Başkanı Tayfun Acarer, yaptığı izahta yurttaşlarımızın ülke dışı telefon kullanımları hasebiyle yaşadıkları fatura şoklarından dolayı yakıntıların arttığına dikkat çekti. BTK Başkanı Acarer, bilhassa ülke dışında data fiyatlarının yüksek olması hasebiyle yurttaşlarımızın fatura şokları ile karşılaşmalarına kapı aralayabildiğine işaret ederek,yurtdışın da fatura şoku ile karşılaşılmaması için ikazlarda bulundu.

Acarer, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Müessesesi tarafından hazırlanan Fatura Üst Hududu Uygulamasına Ait Usul ve Asalları’na göre beynelmilel mobil veri dolaşım hizmetinden faydalanan abonelerin veri kullanım meblağları 100 ve 250 TL’ye eriştiğinde mobil işletmeciler tarafından bilgilendirilmesi zorunluluğu getirdik.”diye konuştu. 

Acarer, BTK tarafından hazırlanan broşürde yurttaşların yurtdışın da telefon kullanımları nedeniyle fatura şoku ile karşılaşmaması için şu ikazlarda bulunulduğunu açıkladı:

“- Yurtdışında internet kullanımınızdan meydana gelen veya telefonunuza kayıtlı programların güncellemesi gibi nedenlerden doğabilecek yüksek veri kullanımının oluşmaması için telefonunuzun ayarlar menüsünden veri alış verişinin açık olup olmadığını kontrol ediniz,

– İşletmeciniz tarafından size gönderilen kısa iletide yer alan tarife bilgilendirmesini dikkatlice okuyunuz,

-İşletmecinizin yurtdışında geçerli tarifeleri ile ilgili bilgi edinerek, size en uygun yurtdışı tarife/pakete kaydolmanızın size büyük avantajlar sağlayacağını unutmayınız,

– Kaydolduğunuz tarife/pakete ait kullanımlarınızı gözden geçirerek kontrol ediniz,

-İşletmeciniz tarafından belirtilmediği sürece yurtiçindeki paketlerin yurtdışında geçerli olmadığını unutmayınız.

– Yurtdışındayken, arama yapmanızın yanında aranıldığınızda da fiyatlandırılacağınızı unutmayınız.”

 

 

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/btk-baskanindan-yurtdisi-fatura-uyarisi-3163/ linkinden 16.10.2021 08:10:29 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad