PC HocasıHaberlerTesla’dan Elektronik Çakmak

Tesla’dan Elektronik Çakmak

 

İlk elektronik ve sınırsız kullanım imkanı bulunan çakmak Tesla, Kickstarter üzerinden yapılan bağışlar ile üretimi geçilmesi için destek bekliyor. Elektronik çakmak tesla hakkında detaylar ve videosu haberimizde.

ELEKTRONİK VE SINIRSIZ KULLANIM İMKANI

Şuanda Kickstarter üzerinde başlatılan kampanya ile bağış toplayan ve küçük bir deney olarak yola çıkan elektronik çakmak tesla, normal alışagelmiş tüm çakmakların sonunu getirebilir. Bileceğiniz üzere çakmakların dolumu gaz ile sağlanarak taşı ile kıvılcımdan faydalanarak ateş yakılabiliyor. Ancak elektronik çakmak tesla da işler bu şekilde değil.

Elektromanyetik tetikleme ve elektrik kıvılcım sistemi sayesinde Aluminyum – Magnezyum sıkıştırılan kasa içerisinde bir arada karıştırılarak enerji üretimi sağlanıyor. Bu kasa içerisinde kauçuk kaplama ile modern bir görünüm sağlanırken, ayrıca kullanıcıya güvenli bir kullanım imkanı sunuyor.

elektronik-cakmak
SINIRSIZ NASIL KULLANILIYOR ?

Normalde kullanılan çakmakların belki de sonunu getirecek olan bu projede içerisinde yer alan sistem sayesinde neodimyum mıknatıslar harekete geçerek elektrik üretimi sağlıyor. Yani bu çakmağı sınırsız kullanabilmek için sallamanız yeterli. Bu şekilde şarj ederek elektrik üretimini sağlayabiliyorsunuz. Elektronik çakmak Tesla‘yı bir defa salladığınızda yaklaşık olarak dört saniyelik elektrik kıvılcımı üretmiş oluyorsunuz.

Ortaya çıkan elektrik sisteminin başarılı ve kullanışlı olması çakmağı yapan kişilere bir fikir olarak dönmüş ve Kickstarter üzerinden destek kampanyası başlatmışlar. Tesla -40 dereceden +60 dereceye kadar her ortamda çalışabildiği için “çok tutacak” projeler arasına girmiş durumda.

Kickstarter üzerinden başlatılan destek kampanyasında 5 bin dolar hedef koyulmuş. Ancak projenin bitimine daha 30 gün kaldı ve 21 bin dolar destek sağlanmış durumda. Bu çakmağı almak isteyen kişilerin ise yapması gereken minimum bağış tutarı 25 dolar. Elektronik çakmağın çalışan konsept videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/tesladan-elektronik-cakmak-3148/ linkinden 15.10.2021 22:10:30 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad