PC HocasıİnternetCCleaner Artık Vivaldi Tarayıcısını da Temizliyor

CCleaner Artık Vivaldi Tarayıcısını da Temizliyor

   

İlk çıktığı gün indirip testini yaptığımız yeni nesil internet tarayıcısı Vivaldi, popüler PC optimizasyon programı olan CCleaner tarafından da desteklendiği duyuruldu. CCleaner 5.20 güncellemesinde artık Vivaldi tarayıcısının çerezleri, geçmişi, verileri ve şifreleri de temizlenebiliyor.

Vivaldi Artık CCleaner Destekli

Ülkemizde de popüler olmaya çalışan, ancak biraz daha reklam desteğine ihtiyaçlarının olduğunu düşündüğümüz yeni nesil tarayıcı vivaldi, CCleaner 5.20 versiyonunda desteklendiği duyuruldu. Dünya genelinde henüz istediği noktaya ulaşamasalar da, tarayıcının hızı ve harcamış olduğu RAM miktarı, Google Chrome ile kıyaslandığında neredeyse yarı yarıya. Daha önceden ilk çıkış zamanını duyurmuş web sitesi olarak Vivaldi‘yi denemenizi tavsiye ediyoruz. Test detaylarına ve vivaldi hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Aşağıda görmüş olduğunuz ekran görüntüsünde Google Chrome iconları yer alıyor. CCleaner‘ı çalıştırdığınızda Chrome temizleniyor olarak algılamayın. Detaya bakacak olursanız, Vivaldi‘nin dosyaları da analiz edilerek temizlendiği görülüyor. Orada Chrome’un görünmesinin sebebi ise Vivaldi ile Chrome’un benzer profil yolunu kullanmasından kaynaklanıyor.

vivaldi-ccleaner
Dünya genelinde milyonlarca kez indirilen CCleaner‘ın Vivaldi‘yi desteklemesi iyi oldu. Bundan sonraki süreçlerde Vivaldi‘nin daha da gelişerek sektörde hatırı sayılır yerlerde olmasını bekliyoruz. Zira şuanda en hızlı tarayıcılardan birisi olarak gösterilen Google Chrome’un tahtı belki hız konusunda sallanabilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ccleaner-artik-vivaldi-tarayicisini-da-temizliyor-22042-11761/ linkinden 28.06.2022 16:06:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video