Corsair, EpocCam’i Satın Aldı

  Google News

Corsair Gaming, bugün aynı isimli iOS yazılımının arkasındaki yazılım geliştiricisi EpocCam‘i satın aldığını duyurdu. Oyun şirketinin 2020’de neden böyle bir satın alma ile ilgileneceğini anlamak kolaydır. COVID-19 salgını, uzaktan çalışmada dünya çapında bir artışa yol açtı ve sonuç olarak, her zamankinden daha fazla insan telekonferans yapıyor.

EpocCam uygulaması, iPad’leri ve iPhone’ları hem macOS hem de Windows PC’ler için bir web kamerasına dönüştürmek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Yazılım, şu anda çalıştırmakta olduğum beta web kamerası yazılımı için söyleyebileceğimden daha fazlası olan Zoom, Skype, Google Meet ve Microsoft Teams dahil bir dizi popüler telekonferans uygulamasında çalışıyor.

Anlaşma, EpocCam markasını Corsair’in Elgato çatısı altına getiriyor. Corsair, şirketin oyun markasını 2018 ortalarında geri satın aldı. Bu anlaşma, Elgato’nun geri kalanının, açıkça akıllı ev ve ev otomasyonuna odaklanan bir şirket olan Eve System’i yeniden markalaştırdığını buldu.

Çoğu dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayar yerleşik web kamerası bölümünde oldukça eksik olsa da, iPhone’lar büyük adımlar attı. Bu nedenle, kullanıcıların bu görüntüleme gücünden yararlanmaları mantıklıdır. Elbette, şu anda bir oyun markasına ait olan şirkette, video oyunlarının canlı akışının buradaki değer oyunun büyük bir parçası olacağı açıktır.

Uygulama, mevcut ürünleriyle daha derin entegrasyon dahil olmak üzere Elgato markası altında yeniden başlatıldı. Şirket, daha fazla güncellemenin “halihazırda geliştirilmekte” olduğunu vaat ediyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video