PC HocasıOyunCyberpunk 2077 İade Süreci için Sevindirici Bir İddia Geldi
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 İade Süreci için Sevindirici Bir İddia Geldi

 

Çok tartışılan ve tartışılmaya da devam eden Cyberpunk 2077, yeni yıla girdik gireli güncelleme takvimleriyle gündemde. Yapımcılar sürekli oyunun güncelleneceğini, oyuncular sürekli oyunda hatalar aldığını söylemeye devam ediyor.

Tabii ki güncellemeleri biz de takip ediyoruz ama bu sefer gündemimiz gelecek güncellemeler değil. Bu sefer iade süreci için ortaya atılan bir iddiayı ele alacağız.

Cyberpunk 2077 iade edilmesine rağmen, oyun kullanıcılarda kalıyor iddiası!

Bazı oyuncular, oyunu iade etmelerine rağmen, hala oyuna erişebildiklerini belirtiyor. Vice tarafından yapılan habere göre, hem fiziksel kopya alan oyuncular da hem de dijital ürün anahtarı alan oyuncular da benzer bir durum yaşanıyor.

Kullanıcılar oyunu iade etmesine rağmen ürün anahtarlarının silinmediğini ve ürüne erişimleri olduğunu söylemekte. Fiziksel kopya alan kullanıcılarda da oyunu iade ettiklerinde fiziksel kopyayı geri vermenize gerek yok şeklinde bir dönüş aldığını söyleyen oyuncular var.

Cyberpunk 2077

Vice bu konuda CD Projekt RED’e de bir mesaj gönderdiklerini belirtiliyor ama markanın henüz iddialar için dönüş sağlamadığı söylenmekte. Tüm oyuncular için olmasa da bazılarında böyle bir durum yaşanmış olabilir. Şimdi önemli olan iddialar için nasıl bir resmi açıklama geleceği.

İade isteyen her oyuncuya parasını iade etmek ve oyunun da bu kullanıcılarda kalmasını kabul etmek çok kolay alınacak bir karar değil.  Zaten iade bilgilendirmesinde de kullanıcıların oyunları iade etmesi gerektiği söyleniyordu. Bu son iddialar kafa karıştırmadı değil.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Almanak