PC HocasıCep TelefonuDaha Uygun Huawei P40 4G Modeli Duyuruldu
Huawei P40 4G

Daha Uygun Huawei P40 4G Modeli Duyuruldu

 

Huawei’ye bundan sonraki aşamada neler olur bilen yok. Marka en son üretim azaltacağını açıkladı. Sonuçta ambargo içerisinde olan marka şu sıralar ise farklı bir sürpriz yaptı. Huawei P40 4G modelini duyurdu.

Biz markanın geleceğini tartışırken gelen bu sürpriz haber, belki de bir strateji değişikliğini işaret ediyor.

Huawei P40 4G özellikleri ve fiyat farkı

Aslında geçen sene gelen amiral gemisi P40 modelinin bir değişiği olan akıllı telefonda 5G yok. Kirin 990 işlemci var ama 4G kullanılmış. Yabana atmamak lazım 5G’nin maliyeti 80-90 dolarlık bir fark oluşturuyor.

RAM için de 8 GB seçilmiş. Bundan anladığımız şu ki 4G modeli öyle Lite takısı alacak bir model değil. Burada tek mesele 5G olayı gibi duruyor. Çünkü ekran kısmında da 6.1 OLED ve ekranda parmak izi özelliği var.

Huawei P40 4G

Öyle kısılan bir özellik yok. Biliyorum konu P40 olunca kamerayı da merak ettiğiniz. DXoMark listelerini sağlayan bir telefondan söz ediyoruz. Burada da iyi haber var. 50 MP ana sensör yerini koruyor. 16 MP geniş açı ve 8 MP telefoto özelliğinde diğer kameralar da mevcut.

Şimdi 4G destekli modelin fiyatına bakacağız. Çin’de satışta olan telefonda dolar yönüyle değerlendirirsek 618 dolarlık bir fiyat önümüze sunuluyor. Hiç sizi hesapla uğraştırmadan şunu söyleyeyim ki 90 dolar civarlarında bir düşüş söz konusu.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video