Dead Island 2 Haus’un Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

  Google News

Geçtiğimiz günlerde Dead Island 2’ nin yapımcıları olan Deep Silver ve Dambuster Studios’un yapmış oldukları açıklama ile oyunun yayınlanma tarihi belli oldu. İki milyondan fazla satılan Dead Island 2’nin oyuncuları tarafından yoğun bir ilgi topladı. Yeni bir genişletme serüveninde olan Dead Island 2 Haus’un çıkış tarihi belli oldu. 2 Kasım’da tüm oyun platformlarında yayınlanacak olması bekleniyor. Bu genişletmede asıl maceramızdan sapmayıp yeni bir hikaye ile bir milyarderin  zombilerin arasında hayatta kalabilme mücadelesini göreceğiz.

Genişletme ile gelen yeni hikayemizde Haus’un sınırları zorlanacak. Hikayemiz de şık ve gizem dolu bir mekan da bulunacak olan  Malibu Malikanesinde geçiyor. Malikaneden başlayacak olursak eğer bir açıkçası malikaneden daha fazlasına hitap ediyor  diyebiliriz geniş bir alana hitap ediyor  sığınak olarak kullanabileceğimiz, ruhları toplayabilmek için etleri soyan makinelerin bulunacağı bahsedilen mekan merak ile bekleniyor.,

Dead Island 2 hause Mevcut oyuna sahip olan oyuncuların genişletilmiş versiyonu için extra bir para ödemesi yapmadan  Haus’a sahip olabilecekleri söyleniyor. Dead Island 2 Haus’un tek bir DLC  versiyonunu satın alınabilir mi sorusuna henüz daha net bir cevap verilmedi.

Dead Island 2 Haus’a eklenen yeni özellikler 

Yıkıcı ve yüksek menzillere sahip olan ölüm makinası adını verebileceğimiz Krossbow, rahat bir şekilde zombiler ile savaşmamızda kolaylık sağlayacaktır. Yeni kurulan yapı ile beraber gelen yeni özellikler, 8 yeni beceri kartı eklenerek oyuncu karakterin üzerinde  geliştirmeler yaparak oyuna renk katılmasını sağlayacak. Bunun dışında bir diğer yenilik oyuna ölü adaların eklenmesi olacak. En azından sızıntılardan ortaya çıkan yenilikler bunu gösteriyor.

Geliştirme geçmişine baktığımız zaman Dead Island 2’nin ne kadar sorunlu bir oyun olduğunu biliyoruz. Bu sorunlara rağmen, oyunun sadık kullanıcı kitlesi sayesinde, serinin satış rakamlarının  yüksek seviyelere eriştiğini görebiliyoruz. Yeni oyunda da bu ilgi devam edecek mi belli değil. Şimdilik gördüğümüz yapımın sızıntılarına bile ilgi gösteren bir sadık kullanıcı kitlesinin olduğu. Gerisini oyun çıktığı zaman görmüş olacağız.

Yazar Hakkında

Safa Harmanda

Teknolojinin içinde kaybolan kendini geliştirmeye çalışan biri :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video