Diablo IV için 1.2 Güncellemesi Yolda Yeni Özellikler Neler?

  Google News

Gündemde olan Diablo IV’ün 1.2 güncellemesinin merakla beklenen yayınlanma tarihi için  henüz daha net bir bilgi olmasa da geliştiricisi olan Blizzard Entertainment tarafından 17 Ekim’de güncelleme hakkında konuşulacak bir sohbet yayını düzenleyeceği duyuruldu.

Geliştiriciler Diablo IV oyuncularının geri bildirimlerini incelediler ve bu inceleme sonucunda, benzersiz eşyaların güçlerinin arttırılmasının istenmesi bildirimi dikkate alındı. Oyuncularının istekleri üzerine benzersiz eşyaları güçlendirerek, aynı zamanda güçlendirilmeden dolayı yeni istatistikler eklenerek yapıma devam edilecek. Hali hazırda bulunan istatistikler güncellenerek arttırılacak.

Diaoblo IV

Diablo IV Oyuncuların dikkate alınan bir  diğer bildirimlerinden olan Element Direncinin yeterince verimli olmadığı söylemlerinde bulunmaları yapımcıların  tarafından dikkat çekti. Geliştiricilerin bu söylemler için karakterin hayatta kalma özelliğinin temel bir özellik haline getirmesi bekleniyor. Oyun Tasarımcıları tarafından bir açıklama yapıldı yapılan açıklamada dirençlerin hesaplanma algoritmasının değişecek olması ve Elementel Dirençlerin %70 seviyelerinde bir taban çizgisi ile  sınırlandırılacak olması, maximum direncinizin artması sonucunda %85 seviyelerine çıkabilir. Bu seviyelere ulaşmaya sebep olan  bazı efektler ve etkenler olacaktır. Bu artış durumu ile karşılaşılması çok nadir bir durum olarak lanse ediliyor olacak.

Bu durumu konu alan  Blizzard hasarların henüz nasıl bir şekilde hesaplayacağını net bir şekilde belirtmedi. Bu hesaplamalar üzerinde çalışmalar yapılmaya devam ediliyor.

Oyuna farklı farklı hasar paketleri eklenmesi bekleniyor. Belli yöntemlerin etkisiyle hasar puanlarının katlanarak artması düşünülüyor.

Getirilecek olan güncellemede önemli noktalar olarak şunları söyleyebiliriz. Oyunda alınan ve verilen hasarların algoritması değiştirilmesi ve aynı zamanda elementel dirençlerine  belirli bir sınırlandırılması getirilmesi.

Oyuncularının geri bildirimleri üzerine hazırlanan güncelleme, seriye olan ilgiliyi biraz daha arttıracak gibi duruyor. Güncelleme yayınlandığı zaman, daha net yorum yapabileceğiz.

Yazar Hakkında

Safa Harmanda

Teknolojinin içinde kaybolan kendini geliştirmeye çalışan biri :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video