Denuvo Nintendo Switch’e Gelecek

  Google News

Denuvo, Nintendo Switch‘e gelecek. Ünlü korsan koruma sistemi olan Denuvo, Nintendo Switch‘e gelecek. Denuvo, oyunlarda bir korsan koruma sistemi olarak yer alıyor. Bu sistem şirketler için iyi olsa da oyuncular için sıkıntılı olabiliyor. Bunun en büyük nedeni ise içinde Denuvo yer alan oyunlarda genellikle performans düşüşü ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden de oyuncular bu sistemi pek sevmiyor.

Bu durum en son Mart ayında çıkan Resident Evil 4’te yer almıştı. Bu oyunda da Denuvo yer alıyordu ve oyunun performansı Denuvo olmayan versiyonuna göre çok daha kötü olmuştu. Her ne kadar durum böyle olsa da firmalar oyunlarını korumak amacıyla oyunlarına Denuvo‘yu ekliyor. Şimdiyse Nintendo, konsolları olan Nintendo Switch‘e Denuvo sistemini getirecek.

Nintendo, Denuvo’nun Nintendo Switch’e Geleceğini Geçen Yıl Açıklamıştı

Bu sistemin Nintendo Switch‘e geleceğini şirket, geçtiğimiz sene resmi olarak açıklamıştı. Şimdi ise konsola Denuvo sistemi geldi. Bu sisteme şu anda Nintendo Developer Portal’dan ulaşmak mümkün Irdeto şirketi ise bir basın açıklaması yaptı. Bu açıklamada Switch geliştiricilerinin ve yayıncılarının sisteme şu anda Nintendo Developer Portal’dan erişebileceğini söyledi. Kullanıma sunulan ilk araç ise Nintendo Switch Emulator Protection oldu.

Basın açıklamasında ise şu sözler yer aldı: “Bir oyun PC versiyonunda korsana karşı korunuyor olsa bile, Nintendo Switch‘te yayınlanan versiyon ilk günden itibaren emüle edilebilir ve PC’de oynanabilir oluyor, böylece PC versiyonunda sunulan güçlü korumalar atlanabiliyor. Bu durumun Nintendo Switch‘te bulunan sayısız oyundan herhangi biri için söz konusu olma şansı yüksek ” şeklinde bir açıklama yaptı.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video