DJI’dan Tarla Sulayan Drone Agras MG-1

En iyi Drone üreticilerinden olan DJI, el yakan fiyatlarından sonra yeni geliştirdiği Drone'u Agras MG-1'i kullanıcılara duyurdu. Yayınlanan video ile tüm işlevselliği ele alındığı cihazda 10 dönümlük bir araziyi 10 saatte spreyleyerek tamamlayabiliyor. Saatte 1 dönüm olarak çalışan bu Drone, normal spreyleme sistemlerine göre 45 kat daha verimli.

TARLA SULAYAN DRONE AGRAS MG-1 VİDEO

Agras MG-1'da toplamda 10 litre sıvı taşıma kapasitesi yer alırken, manuel olarak spreylemek istediğinizde harcayacağınız enerji 45 kat daha fazla olarak değerlendiriliyor. Uçuş sisteminde saniyede 10 metre yükselebilen ve uçabilen Drone, radar sistemi sayesinde araziyi tarayarak profesyonel bir şekilde sulama yapıyor.

3 farklı kullanım moduna sahip olan Agras MG-1, otomatik, yarı otomatik ve manuel seçenekleri ile birlikte geliyor. Suya da dayanıklı olarak tasarlanan Drone'un satış fiyatı 20 bin dolar olarak nitelendiriliyor. İlk etapta Güney Kore, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa çıkartılacağı belirtilen Agras MG-1 Drone'un kesin çıkış tarihi de henüz belirlenmedi. Cihazın teknik detayları da yayınlandıktan sonra sizlerle paylaşıyor olacağız.

İlgili Etiketler