DJI’dan Tarla Sulayan Drone Agras MG-1

  Google News

En iyi Drone üreticilerinden olan DJI, el yakan fiyatlarından sonra yeni geliştirdiği Drone’u Agras MG-1‘i kullanıcılara duyurdu. Yayınlanan video ile tüm işlevselliği ele alındığı cihazda 10 dönümlük bir araziyi 10 saatte spreyleyerek tamamlayabiliyor. Saatte 1 dönüm olarak çalışan bu Drone, normal spreyleme sistemlerine göre 45 kat daha verimli.

TARLA SULAYAN DRONE AGRAS MG-1 VİDEO

Agras MG-1‘da toplamda 10 litre sıvı taşıma kapasitesi yer alırken, manuel olarak spreylemek istediğinizde harcayacağınız enerji 45 kat daha fazla olarak değerlendiriliyor. Uçuş sisteminde saniyede 10 metre yükselebilen ve uçabilen Drone, radar sistemi sayesinde araziyi tarayarak profesyonel bir şekilde sulama yapıyor.

3 farklı kullanım moduna sahip olan Agras MG-1, otomatik, yarı otomatik ve manuel seçenekleri ile birlikte geliyor. Suya da dayanıklı olarak tasarlanan Drone’un satış fiyatı 20 bin dolar olarak nitelendiriliyor. İlk etapta Güney Kore, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa çıkartılacağı belirtilen Agras MG-1 Drone‘un kesin çıkış tarihi de henüz belirlenmedi. Cihazın teknik detayları da yayınlandıktan sonra sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Dronları çok seviyorum ancak bu kadar çok para verilmez abartı değil mi belki iş için olabilir ama yine de çok uzun ömürlü olabileceğini sanmıyorum bu dronenun

  • DJI dünyanın en ii drone markası zaten adamların yaptığı dronları hiçbir firma yapamıyor. Fiyatları da o yüzden çok pahalı efso

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video