DOOM Eternal İçin PC Oynanış Videosu Yayınlandı!

ID Software tarafından geliştirilen DOOM Eternal, Quakecon 2018 etkinliğinde oyunseverlere gösterildi. Sert FPS olarak tanımlayabileceğimiz DOOM serisinin yeni oyunu DOOM Eternal, oyunculara daha hızlı bir oyun deneyimi sunacağa benziyor. Bethesda tarafından gösterilen oynanış görüntüleri, hızlı FPS oyunu stilini seven oyuncuların ilgisini çekecek gibi duruyor. 

Oyun, Bir Tık Daha Akıcı Görünüyor

İlk 3 boyutlu FPS oyunlarından olan DOOM, piyasaya çıktığı dönemde büyük ilgi görmüştü. Hiç unutmam, 32 MB RAM'i olan ilk bilgisayarımda oynadığım ilk oyun DOOM'du ve bu oyunu yıllar boyunca oynamıştım.

Benim gibi diğer milyonlarca oyuncu tarafından da benimsenen oyun, DOOM 3 ile büyük bir başarı yakalamıştı. 

2016 yılında özlerine dönme sloganlarıyla piyasaya sürülen DOOM da, geçmişi derin olan bu seriyi tekrar canlandıracak nitelikte bir oyundu

Bulunduğumuz gün itibarı ile Bethesda, Quakecon 2018 etkinliğinde ID Software'ın yeni oyunu DOOM Eternal ile ilgili oyun içi görüntüler sergiledi. Yayınlanan oynanış videosuna baktığımızda; bir önceki DOOM oyununda olduğu gibi hızlı bir oynanış görüyoruz. 

Bir önceki oyunun atmosferini ve hızlı oynanış stilini tekrar elden geçiren şirket, biraz daha hızlı bir oynanışla karşımıza çıkacak gibi duruyor. 

Oynanış hızlanmasına ek olarak, yeni oyunda belli başlı yenilikler de yer alacak. Bunlardan en öne çıkanı ise, çoklu oyuncu modunda arkadaşlarınızla ya da diğer oyuncularla takım olabilme imkânının bulunması. 

Ek olarak DOOM Eternal'da, bir iblisi canlandırıp diğer oyuncuların başını belaya sokabileceğiz. Bu da güzel bir detay olmuş.

Sizi daha fazla oyalamadan, DOOM Eternal'ın Bethesda tarafından paylaşılan oynanış görüntüleri ile baş başa bırakalım.