Dragon’s Dogma 2 İçin Çıkış Tarihi Duyuruldu

  Google News

Dragon’s Dogma 2‘nin çıkış tarihi açıklandı. Capcom‘un sevilen serilerinden birisi olan Dragon’s Dogma, çıktığı yılda oyuncular tarafından sevilen bir aksiyon oyunu olmuştu. Capcom, bu ilgiyi gördü ve ilk oyunun ardından bir yıl sonra seri için yeni bir oyun çıkartmaya karar verdi. Bu oyun da Dragon’s Dogma: Dark Arisen oldu.

Dragon’s Dogma: Dark Arisen, ilk oyundan daha çok ilgi gördü ve puan olarak da eleştirmenlerden daha yüksek puanlar aldı. Ardından  ise Capcom, seriye 10 yıllık bir ara verdi. Geçtiğimiz sene ise şirket, serinin yeni oyunu olan Dragon’s Dogma 2‘yi duyurdu. Şimdi ise Dragon’s Dogma 2 için beklenen çıkış tarihi belli oldu.

Dragon’s Dogma 2, Ne Zaman Çıkış Yapacak ?

Capcom‘un ünlü serilerinden olan Dragon’s Dogma serisi, 10 yıldır sessiz kalan bir seri olmuştu. Geçen sene ise Capcom, bu sessizliği bozarak ikinci oyunu duyurdu. Duyuruda şirket, oyunun içinden oynanış görüntüleri ve oyun hakkında bilgiler verdi. Ancak şirket, bu duyuruda oyunun çıkış tarihini vermemiş ve oyunun geliştirme halinde olduğunu açıklamıştı. Şimdi ise oyunun çıkış tarihi neredeyse sızdı diyebiliriz.

Pan Avrupa Oyun Bilgi Kurulu (PEGI) oyunun çıkış tarihini açıkladı. PEGI’nin, internet sitesindeki listelemede oyunun çıkış tarihi gözüküyor. Bu listelemede ise oyunun çıkış tarihi, 22 Mart 2024 olarak gözüküyor. Bu listelemeye göre oyun 22 Mart 2024’te çıkacak ancak bunun geliştirici şirketten gelen resmi bir duyuru olmadığını da belirtmemiz gerek. Capcom, henüz oyunun çıkış tarihini açıklamadı ve oyun erteleme alabilir. Eğer böyle bir durum olmazsa da PEGI’nin listelemesindeki tarihte oyunun çıkması olası hale geliyor.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video