PC HocasıHaberlerEkşi Sözlük Tasarım ve Logosunu Değiştirdi

Ekşi Sözlük Tasarım ve Logosunu Değiştirdi

 

Türkiye’de sözlük kavramının yaratıcısı ekşi sözlük 28 şubat 2016 itibari ile yeni tasarımına geçti. Tasarıma geçmeden önce her hangi bir duyuru yapmayan ekşi sözlük alışıla gelmiş sözlük rengini komple değiştirdi.

Gündeme bomba gibi düşen yeni tasarım yazarlar tarafından ve internet dünyasında nasıl yankılar uyandıracak. Ekşi sözlük Ziyaretçilerinin yüzde 72,5 eski ziyaretçilerden oluşuyor. sitedeki ziyaretçinin ortalama 8 sayfa görüntülediği Ekşi Sözlük’ü en çok ziyaret eden ilk üç ülke Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya olarak görülüyor.

 

 

Yeni tasarım ;

ekşi sözlük yeni tasarım

 

 

1999 yılında Sedat Kapanoğlu (ssg)tarafından kurulan ekşi sözlük  yönetimini 2009 yılında Sözlük’e ortak olan Av. Başak Purut üstlendi. Alexa Türkiye verilerine göre ekşi sözlük Türkiyenin en çok ziyaret edilen 5’inci sitesi dolayısı ile bir çok kişi kayıtlı üye olmadığı halde ekşi sözlüğe giriyor. Dünya sıralamasında ise 316’ıncı sırada. Yeni tasarımı genel hatları ile aynı görünsede bir çok açıdan revizona uğramış durumda. Tasarımın yanında aynı zamanda logo da değişime uğramış durumda.

 

Yeni logo ;

 

ekşi sözlük yeni logo

 

 

Tasarımın değişmesi ile sözlükte başlıkların patlaması bir oldu. Bazı yazarlar tasarımı beğendi,bazıları ise eleştiri yağmuruna tutmuş durumda hatta ‘ekşi sözlük eski tema ger gelsin’ isimli bir başlık açılmış durumda. 

 

Eski tasarım ;

 

ekşi sözlük eski tasarım

 

Eski logo ;

 

eksi-sozluk-logo-eski

 

Sıkı bir ekşi sözlük yazarı olarak benim yorumum ise olumlu özellikle logonun daha kurumsal hale gelmesi hoşuma gitti bu denli Türkiyenin en saygın web sitesinin bu şekilde revizyona gitmesini olumlu olarak görüyorum.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/eksi-sozluk-tasarim-ve-logosunu-degistirdi-4654/ linkinden 28.10.2021 22:10:45 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

6 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad