PC HocasıHaberlerSosyal Medya Anayasası Resmi Olarak Yürürlüğe Giriyor

Sosyal Medya Anayasası Resmi Olarak Yürürlüğe Giriyor

 

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım bugün yaptığı açıklamada Sosyal Medya platformu için yeni anayasanın hazırlandığını ve ilerleyen günlerde tüm platformlar için değişikliklerin yaşanabileceğini belirtti.

YENİ SOSYAL MEDYA ANAYASASINDA NELER OLACAK ?

Binali Yıldırım’ın bugün AA muhabirine yapmış olduğu değerlendirmelerde Sosyal Medya ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gençlerin ve Türk toplumunun sosyal medyayı yayın olarak kullandıkları için mutluluk duyduklarını belirten Yıldırım, bu alanda yapılan yatırımlar için Avrupa’nın ilk 10 ülkesi arasında bulunduğunu belirtti.

Ancak işin görünen kısmı bu. Görünmeyen kısmında ise Binali Yıldırım‘ın yaptığı açıklama şu şekilde:”İnternet tıpkı çorbaya çaya limon gibidir. Çok faydalı olduğu gibi ayarını kaçırdığınız taktirde ilaca benziyor, tedavi etmek yerine zehirlemeye başlıyor.” dedi.

İnternetin çok fazla kullanımından doğacak sorunlara değinen Yıldırım şu şekilde devam etti:

 

“Biz diyoruz ki; sosyal medya kesinlikle sorunsuz medya değildir.”, gerçek hayatta neler suç ise, sanal dünyada da aynı şeyler suç unsuru olarak kabul edilir. Vatandaşlarımızın da bu durumu bilmesi ve idrak etmesi lazım. Kimse, ‘ben yazarım bir şey, çekilirim kenara kimse bir şey sorgulayamaz.’ demesin. O tuşa elinizi attığınız zaman yazdıklarınız kaybolmuyor, iz bırakıyor. Elinde sonunda o gelir sizi bulur. O yüzden dikkatli olmamız gerekiyor. Kimsenin hakkına, hukukuna tecavüz etmeden, suç teşkil edecek paylaşımlar yapmadan, sosyal medyayı olabildiğince geniş kullanalım ama başkalarına kesinlikle zarar vermeyelim.” dedi.

binali-yildirim-sosyal-medya
İĞRENÇ İNSANLARDAN ARINMAK LAZIM!

Yukarıdaki paylaşımlara istisnaden Binali Yıldırım‘ı haklı buluyoruz. Şuanda başta Facebook olmak üzere tüm platformlarda kullanıcılar ağza alınmayacak hakaretler, küfürler, tacizler ve yaptırımlarda bulunabiliyorlar ve kesinlikle yargılanmıyorlar. Hatta gerekli devlet erkanlarının hesaplarının altına yapmış oldukları yorumlar da cabası.

Bunun gibi milyonlarca örnek verilebilir tabii ki. Ancak bu gibi iğrenç ve pislik insanların önüne geçilmesi için yeni sosyal medya anayasasını destekliyoruz. Umarız sosyal medya platformları başta ülkemiz olmak üzere kısa süre içerisinde bu gibi iğrenç insanlardan arınarak faydalı ortak bir platform haline dönüşür.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/sosyal-medya-anayasasi-resmi-olarak-yururluge-giriyor-4640/ linkinden 28.10.2021 18:10:48 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • Nasıl engelleyecekler pardon ? Tek tek tüm küfür edenleri tespit edip hapse mi tıkacaklar ?

  • Açıkçası ben de destekliyorum. Adam babasının çiftliği gibi adama kadınlara ana avrat sövüyor. Profil resmi bile yok fake profiller ile yapıyorlar. Bunların önüne geçmeleri lazım sosyal medya çok tehlikeli bir platform

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad