PC HocasıCep TelefonuEn İyi Telefon iPhone 6S Oldu!

En İyi Telefon iPhone 6S Oldu!

 

AnTuTu Benchmark testi ile elde edilen sonuçlarda iPhone 6S en iyi performansa sahip akıllı telefon oldu. Diğer rakip telefonlarda 6 GB’a kadar RAM olmasına rağmen iPhone 6S‘daki çift çekirdek ve 2 GB RAM sistemi diğer sistemleri adeta ezdi geçti.

iPHONE 6S NASIL EN İYİ PERFORMANSI VEREBİLİYOR ?

Artık neredeyse her ay bir akıllı telefon firmalar tarafından üretilerek piyasaya sunuluyor. Kimi firmalar “tak 5 GB RAM gönder” kafasında hareket ediyor ve ucuz parçalardan faydalanıyor. Kimi firmalar da Apple gibi kullanmış oldukları donanım parçalarını ince eleyerek sık dokuyor. Aşağıdaki AnTuTu testinde ikinci sırada yer alan Huawei Mate 8’de 3 GB RAM olmasına rağmen iPhone 6S adeta fark atarak birinci gelmiş durumda.

Kullanıcıların Apple’a olan bağımlılığını adeta ispatlar nitelikteki bu sonuçlar Apple şirketinin yüzünü güldürürken, şimdiye kadar en iyi performans akışı sağlayan akıllı telefon da iPhone 6S oldu. Donanım anlamında çift çekirdekli 2 GB RAM kapasiteli iPhone 6S‘da yüksek performans kullanıcıları cezbetmeye yetiyor. Firmaların sürekli düşündüğü “yüksek işlemci ve RAM kapasitesi ne kadar fazla olursa o kadar çok performans alırız.” düşüncesini adeta yıkan bir sonuç gördük.

antutu-iphone-6s
Yukarıdaki AnTuTu test sonucunda 132 bin 620 puan elde ederek en yakın rakibi Huawei Mate 8’e 39 bin 874 puan fark atarak yoluna devam eden iPhone 6S piyasadaki pazar payını büyütmeye niyetli. Açıkçası iPhone 6S’in bu kadar çok performans sergileyip rakiplerine fark atacağını biz de beklemiyorduk desek yeridir.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/en-iyi-telefon-iphone-6s-oldu-3559/ linkinden 16.10.2021 10:10:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Telefonun fiyatı da normal telefonlara göre iki kat daha pahalı o olmasın ne olsun birinci ?

  • Bir araba parası telefona yatırıcam sonra o telefon performans vermeyecek adamın ümüğünü sıkarlar hoca ümüğünü

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad