Enes Batur, Kerimcan Durmaz ve Danla Bilic’e Dava Açıldı!

Sosyal Medya'nın fenomenleri olan Enes, Kerim ve Danla'ya "Çocuklara Kötü Örnek Oluyorlar" gerekçesiyle dava açıldı. Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği Başkanı Erhan Nacar, sosyal medyanın ve fenomenlerin çocukların üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri belirtti. Kerimcan Durmaz, Danla Bilic ve Enes Batur'a karşı birlik olma duyurusu yaptı.

 

Nacar sözlerini şöyle sürdürdü: “Kerimcan kim, Enes Batur kim? Dolayısıyla Murat Övüş diye beyefendi çıkmış bilmem ne kelimeler kullanıyor. Danla Bilic aynı şekilde. Bir peynir lafı yaptı bir tuvalet lafı yaptı hep küfürler. Size birilerinin dur demesi lazım. Elinizi çocuklarımızın üzerinden çekin ve para uğruna harcamayın. Sekiz yaşında bir erkek çocuğu Kerimcan’ı izleyerek ruj sürebiliyorsa, bu çocuğun ilerisini düşünün. 18 yaşın altındaki çocukların bu paylaşımlara dikkat etmesi lazım.”

Bunların Kontrolde Olması Gerekiyor

Nacar, Enes'e hemen dava hemen açmadıklarını söyledi. Ailelerden gelen şikayetleri değerlendirip ve uzun bir araştırmanın sonucunda dava açtıklarını belirtti. Sosyal medyayı çoğunlukla 18 yaşından altındaki çocuklar takip ediyor. Bu yüzden bunlar psikolojik olarak, hem pedagogların kontrolünde olması gerekiyor.

Sosyal medya özellikle son beş yıldır yetişkinlerden ziyade çocukları etkiliyor. Öyle bir duruma gelindi ki çocukların çoğunluğu Enes, Kerim ve Danla gibi olmak istiyor. Bu da birisini örnek almak yerine onun hayatını yaşamaya çalışıyorlar. Buda çocukların hayal dünyasını genişletemiyor.

Dava edilen üç fenomenden herhangi bir açıklama gelmedi. Fakat bu kadar tepkini üzerine açıklamaları merak konusu oldu.

İlgili Etiketler