PC HocasıHaberlerFacebook, Bulut Oyun Servisini Duyurdu!

Facebook, Bulut Oyun Servisini Duyurdu!

 

Facebook bugün masaüstü web ve Android platformları için bulut oyun hizmetini duyurdu.

Açıkça belirtmek gerekirse, Facebook bulut oyunları, Microsoft Project xCloud veya Google’ın Stadia’sına rakip değil. Bunun yerine Facebook, mobil oyuncuların oyunu yerel olarak indirmeden oyunların keyfini çıkarmasını sağlamakla ilgilidir. Facebook beslemesinde bir mobil oyunun reklamı varsa, kullanıcı oyunu indirmeden anında deneyebilecektir. Kullanıcı deneyimindeki sürtünmeyi azaltacak.

Mobil oyunları indirmeden deneyin.

Örneğin karşınıza bir kedi besleme oyunu reklamı çıktı, bunu indirmeyi beklemek açıp üye olmayı vesaire beklemek aşırı sıkıcıdır ve genelde insanlar buna üşendiğinden oyunun reklamını beğenseler de es geçerler. Ama sosyal medya devinin çıkardığı bu servis sayesinde oyunları indirmeden deneyebileceksiniz.

Apple platformlarına gelmeyecek!

Bildiğiniz üzere Apple, Uygulama mağazası konusunda geliştiricileri çok darlayan bir şirket ve son zamanlarda Facebook ile arasında ödeme sıkıntıları yaşıyor bu sebepten ötürü Facebook bu servisi iOS ve iPadOS platformlarına getirmeyecek.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video