PC HocasıSosyal MedyaFacebookFacebook Hikayelerine Canlı Altyazı Özelliği Geliyor

Facebook Hikayelerine Canlı Altyazı Özelliği Geliyor

 

Sosyal medya devi Facebook, ana platform Facebook’un Hikayeler kısmına konuşmaları otomatik olarak yazıya dökecek ve altyazı ekleyecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik, tersine mühendis Alessandro Paluzzi tarafından keşfedildi ve videoları daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan özelliği sızdırdı.

Bu, elbette, iş yerinde veya okulda olduğu gibi kişilerin sesi dinleyemeyeceği yerlerde hikayeleri rahatça izleyebilmesine izin vermenin yararlı yan etkisine de sahiptir. Mühendis Alessandro, aşağıda görülebilecek bir demo çıkarmayı başardı:

Sosyal medya devi şirket, metinlerin kullanıcıya sunumunu daha çekici hale getirmek için biraz zaman harcamış gibi görünüyor, bu da aynı türden altyazıları manuel olarak yapmak zorunda kalan içerik oluşturucular için hayatı biraz daha kolaylaştırmalı. Özelliğin henüz ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmeyenler arasında yer alıyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebook-hikayelerine-canli-altyazi-ozelligi-geliyor-111176/ linkinden 18.09.2021 03:09:49 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad