PC HocasıAndroidFairphone 2 Tüm Parçaları Değiştirilebilir Akıllı Cihaz

Fairphone 2 Tüm Parçaları Değiştirilebilir Akıllı Cihaz

 

Dünya mobil kongresinde tanıtımı yapılan Fairphone 2 özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti bu akıllı telefonun tüm parçaları kullanıcı tarafından değiştirilebilir,adeta bilgisayarda yaptığımız ram ekran kartı gibi değişikler gibi telefonun tüm parçaları değiştirilebilir durumda.

Öte yandan cihazın donanım özellikleri rakipleri ile aynı özellikte. Fairphone Baş Teknoloji Sorumlusu, Olivier Herbert, “Biz özelleştirme için modüler tasarım kullanarak farklı telefon yaratmaya çalıştık, bu özelliği sayesinde cihazın ömrünü uzattacağını” belirtti “İlk başlarda şirketimizin böyle bir hedefi olmamıştı.” diye belirtti.

fairphone-2-inceleme

 

Fairphone 2 temelde Nexus 5 donanımına sahip. 5-inç 1920-x-1.080 ekranı bulunmakta, Snapdragon 801 işlemci 2,26 GHz hızında, 2GB RAM, dahili 32GB depolama, 8 megapiksel arka kamera bulunmakta. 2,420mAh pil ile kamera ve 2 megapiksel selfie kamera, çift ​​bantlı Wi-Fi ve 4G LTE teknolojisini kapsamakta. 

 

fairphone-2-repair

 

İlerde, Fairphone envision kullanıcılara Fairphone 2 de , RAM artırma kamera yenilemek ve NFC gibi işlevsellik ekleyebilirsiniz bileşenleri sağlayacak yükseltme modüllerini satın alıp kullanabilirsiniz.Tüm yedek parça ve yükseltme ürünlerine Fairphone resimi sitesinden ulaşabilir. Şuan için yedek parça satışı yapılmamakta. Cihazı tanıtan bir video yayınlandı.

 

 

Fairphone 2 şu anda sadece Avrupa’da satılmaktadır. ABD ve diğer ülkelerde muhtemelen Fairphone 3 modelinde göndereceği belirtildi. Şuan için Fairphone 2 ön sipariş alımları bulunmakta.  Avrupada şuan 525 Euro‘dan ön sipariş verilmekte.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/fairphone-2-tum-parcalari-degistirilebilir-akilli-cihaz-4858/ linkinden 28.10.2021 18:10:46 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad