EA Sports FC

FIFA Serisi Yerine Gelecek EA Sports FC için Çıkış Tarihi Sızdı!

  Google News

EA Games’in artık kalıplaşmış serisi olarak görülen FIFA serisi bu yıl itibariyle son buldu. Serinin son oyunu FIFA 23 oldu ve bu oyunla beraber FIFA ile yapılmış anlaşma sona erdi. EA Games yakında zamanda ise yeni oyunun EA Sports FC adıyla devam edeceğini açıkladı.

Yeni oyun için ilk bilgiler, logo ve isimlendirme gibi konularda daha önce açıklamalar yapılmıştı. Şimdi ise oyunun ne zaman geleceği konusunda önemli bir sızıntı gerçekleştirildi.

EA Sports FC 24 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Daha önce birçok kez hem oyun abonelik servisleri için ücretsiz oyun tahminlerini tutturan hem de oyun sektörü için büyük ölçüde sızıntıları doğru çıkan billbil-kun, EA Sports FC için çıkış tarihi konusunda da bilgi veren taraf oldu.

Sızıntıda yer alan bilgilere göre oyun 29 Eylül tarihinde satışa sunulacak. Ön sipariş sürecinde Ultimate Edition paketini satın alan oyuncular için ise oyunun bir haftalık erken erişimle geleceğini belirtelim. En azından iddialar bu yönde.

EA Sports FC

Aslında bakarsanız Eylül ayı iddiası yeni oyun için çok sürpriz bir iddia da değil. EA Games’in FIFA serisini de benzer zamanlarda yenilediğini biliyoruz.

Oyunun adının değişmesi bir yana, oyunda teknik açıdan da birçok değişiklik karşımıza çıkacak. Haliyle seriyi daha büyük bir merakla bekliyoruz. Eğer sızıntılar doğruysa ve çıkış tarihi Eylül ayı sonlarına doğruysa, çok fazla beklememize gerek kalmayacak diyebiliriz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video