reklam
Ana SayfaOyunFilm Gibi Mübarek: Quantum Break

Film Gibi Mübarek: Quantum Break

Quantum Break

Remedy‘nin teknolojiyi merkezine alan başarılı bilim kurgu oyunu Quantum Break, yeni bir soluk ile oyun dünyasına hızlı giriş yaptı. Film gibi animasyonları gelecekte çok daha iyi işlerin çıkacağının sinyallerini bizlere veriyor. Quantum Break hakkında detaylar, özellikler ve oyun içi etkileşimler haberimizde.

Max Payne oyununu hepimiz yakından tanırız, hatta çoğumuz oyunu defalarca bitirmiş olabilir. Max Payne gibi efsane oyunu yapan Remedy firması bu sefer Quantum Break oyunu ile oyun severlerin karşısına çıktı. Yaklaşık 5 yıl önce, Xbox One ve Windows 10 için özel olarak geliştireceğini açıkladıkları zamanlarda yolculuk temalı oyunu Quantum Break’ı sonunda tüketicinin beğenisine sundu.

Oyunda Bizleri Neler Bekliyor ?

Olayların başında X-Men filmleriyle şöhrete kavuşan Shawn Ashmore‘un oynadığı Jack Joyce karakteri yer alıyor. Jack ve arkadaşı Paul Serene’i canlandıran Aidan ziyaret ediyor. Serene, Monarch isimli bir şirketin kurucusu ve CEO’su olduğu gibi, bu şirket de aynı zaman makinesini geliştirmek ile övünüyor. Arkadaşı Jack’i bu zaman makinesini denemeye ikna ederek projeye dahil ediyor. Doğal olarak bir şeyler yanlış gittiği için oyundaki esas abimiz olan Jack zaman patlaması yüzünden özel güçlere kavuşuyor.

Bu kadar heyecanlı bir hikayede Quantum Break, karakterlerin derin ve üç boyutlu olmasını başarılı bir biçimde gerçekleştirmiş durumda. Jack’in özellikleri arasında zamanı durdurma ve manipüle etme gibi formasyonları da bulunuyor. Dolayısı ile oyun içerisinde yaşanan silahlı çatışmalar birer dans gösterisine dönüyor. Karakterimizin en dikkat çekici özellikleri arasında ise düşmanlara atmış olduğumuz zaman bombası yer alıyor. Bu bomba ile birlikte düşmanlar öldürülebildiği gibi, ölüm efektleri bile muhteşem diyebilirim.

quantum-break-02
Oyun içerisinde gündüz ve gece döngüsü bulunduğu gibi, zaman zaman geri dönüşler yaşayabiliyoruz. Bu bölümler çok interaktif olmasa da, oyunu derinleştirmek için gayet keyifli işler çıkartabiliyoruz. Ancak oyun içerisinde beğenmediğimiz bir kaç özellik bulunuyor. Maalesef Quantum Break içinde toplanması gereken malzemeler, gücünüze güç katacak olan yükseltme sistemleri ve size yol gösteren “hile oku” gibi pek çok özellik bulunuyor. Şahsen bu gibi müthiş bir oyuna eski ana akım kavramlarını yakıştıramadık.

En geniş LoL Aphelios oynanış rehberi (Skill, itemler ve taktik)

quantum-break-04
Film Gibi Oyun

Oyuna giriş yaptığımızda Jack Joyce‘un açılış gösterimi ile birlikte Remedy‘nin sinematik vizyonu gözler önüne seriliyor. Parlak televizyon estetiği ve performans odaklı hareket yakalama teknolojisi ile bir anda kendinizi filmin içerisinde hissedebiliyorsunuz. Oyun içerisinde bu tip teknolojiler dağıtılabilir fakat Quantum oyununu oynarken arada kötü adam olan Paul Serene‘in karakterine can verebileceğiniz Junction bölümünde oynayabilirsiniz.

Oyun içindeki bölümler çok renkli ve şaşırtıcı derecede efektlere sahip. Bu da doğal olarak eğlenmemizi ve oyundan zevk almamızı sağlıyor. Junction‘da yaptığınız hamleler oyunun gidişatını çok fazla etkilemese de önemli adımlar atmak mümkün oluyor. Eğer sizde oyunu oynamak isterseniz ilk olarak aşağıdaki Quantum Break sistem gereksinimlerini inceledikten sonra oyunu satın alabilirsiniz.

 

 

Minimum Sistem Gereksinimleri

* İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)

* RAM: 8 GB

* Ekran Kartı: 2 GB

* İşlemci: Intel Core i5 4460 veya AMD FX-6300

* Ekran Kartı Modeli: Nvidia GeForce GTX 760 veya AMD Radeon R7 260x

* DirectX Sürümü: 12

* Boş Alan: 55 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

* İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)

* RAM: 16 GB

* Ekran Kartı: 6 GB

* İşlemci: Intel Core i7 4790 4.0 GHz veya AMD eş değeri

* Ekran Kartı Modeli: Nvidia GeForce GTX 980 Ti veya AMD Radeon R9 Fury X

* DirectX Sürümü: 12

* Boş Alan: 55 GB

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • hayatımda bu kadar kasan bir oyun görmedim vallahi son güncellemesiyle düzelttiler hikaye bazında harika bir oyun herkese tavsiye ederim fakat pek uzun değil satın almaya değmez.

    • Merhaba,

      Quantum Break için kullanmış olduğunuz sistem gereksinimlerini bizle paylaşabilir misiniz ? 🙂

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz