Poco M6 Pro

Fiyatı ile Dikkat Çeken Poco M6 Pro Neler Sunuyor?

  Google News

Akıllı telefon pazarında amiral gemisi serisi akıllı telefonlardan çok, uygun fiyatlı alternatifleri arar olduk. Türkiye pazarı için konuşacak olursak artan fiyatlar üst segment modellerde yaşanan savaşı giriş segmente de taşıdı diyebiliriz. Durum böyleyken uygun fiyatlı modellere yeni bir alternatif olarak Poco M6 Pro modeli de tanıtıldı.

Özellikle fiyat avantajıyla öne çıkacak olan akıllı telefon tam olarak neler sunuyor bakalım.

Poco M6 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Yeni akıllı telefon başta tasarım kısmında sunduğu farklılıklar ile kendisini gösteriyor. Poco modellerinde çok sık gördüğümüz kamera alanının biraz daha revize edildiğini belirtelim. Yine geniş bir kamera alanı var ama bu kez lenslerin etrafında ekstra bir çerçeve sunulmadığını görüyoruz.

Ön kısma baktığımız zaman ise ekran üzerinde bir kamera tercihinin yapıldığını görüyoruz. Buradaki tasarımda çok büyük bir fark söz konusu değil.

Poco M6 Pro

Gelelim teknik özelliklere. Poco M6 Pro teknik açıdan da iddialı modellerden biri. 6.79 inçlik bir ekranı olan akıllı telefon Full HD+ çözünürlük değerinde LCD bir panelle beraber geliyor.

Ekranın yenileme hızının 90 Hz seviyesinde olduğunu da ekleyelim. Uygun fiyat skalasında olan bir akıllı telefon için ekran yenileme hızı da gayet başarılı.

Söz konusu modelde yer alan işlemci ise giriş seviyesi akıllı telefonlarda çok sık görmeye başlayacağımız Snapdragon 4 Gen 2 işlemcisi. RAM kısmında ise akıllı telefonun 4 ve 6 GB seçeneklerini sunduğunu belirtelim.

Poco M6 Pro

Gelelim kameralar bölümüne. Kameralar açısından değerlendirildiği zaman Poco M6 Pro modeli, 50 MP değerinde ana kamerasıyla kendisini gösteriyor. Bunun yanında kameraya 2 MP derinlik sensörü eşlik ediyor. Selfie kamerası olarak da anılan ön kamerada ise 8 MP değerinde tek bir kamera yer alıyor.

5000 mAh değerinde batarya, 22.5W değerinde hızlı şarj, Android 13 tabanında MIUI 14 işletim sistemi telefonun dikkat çeken diğer özellikleri.

Poco M6 Pro

Bu özellikleriyle beraber Poco M6 Pro modelinin fiyatı ise 135 dolar olarak açıklandı. Başlangıç fiyatı 135 dolar olan akıllı telefon, en iyi seçenekte ise 160 dolarlık bir fiyatla karşımıza çıkıyor. Dolar bazında bakacak olursak Poco M6 Pro fiyatı gerçek anlamda uygun.

Fakat akıllı telefonun Türkiye fiyatlarının neler olacağı konusunda net bir bilgi yok. Kısa süre içerisinde bu konuda da detaylar ortaya çıkacaktır.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video