Fortnite, Çin’deki Sunucularını Kapatma Kararı Aldı!

  Google News

Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen video oyunu Fortnite‘ın, Çin’deki mobil oyunu 2018 yılından beri mevcut ve katı hükümet düzenlemeleri sebebi ile bölgedeki beta aşamasından bir türlü çıkamadı ve şimdi ise oyunun geliştiricileri Fortnite’ın Çin sunucularını kapattıklarını resmi olarak açıkladılar.

Konu hakkında açıklama yapan geliştiriciler belirli bir sebep sunmasalarda, bu kararın Çin hükümetinin oyun sektörü üzerindeki kısıtlamaları sıkılaştırmaya devam etmesi sebebiyle alındığını varsaymak muhtemel. Çocukların oyun oynamasına yönelik son zamanlarda getirilen kanuni sınırlama buna verilecek örneklerden sadece bir tanesi, durum öyle ki yeni çıkan kanunlara göre 18 yaşından küçük kişilerin haftada 3 saatten fazla oyun oynamasını yasaklıyor.

Hükümet, dijital dünyaya engel koymaya devam ediyor.

Bilenler bilir Çin çok katı kurallara sahip ülkelerden bir tanesi ve Çin’de sanal olarak bir ürün satmak için izin almak gün geçtikçe zor bir hale geliyor ve Fortnite’ın ücretsiz iş modeli Çin pazarında pek mantıklı bir hareket olarak gelmiyor. Bu tip durumlar göz önüne alındığında ve 2018 yılından bu yana oyunun Beta aşamasında kalmasıyla geliştiriciler 15 Kasım’da Çin sunucularını kapattı.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video