PC HocasıHaberlerGaziantep’te Sahibinden Satılık 0 KM Göktaşı

Gaziantep’te Sahibinden Satılık 0 KM Göktaşı

 

Gaziantep’te yaşayan bir vatandaş evinin arka bahçesine düşen göktaşını ilan sitesi üzerinden 13 bin dolar değer biçerek satışa çıkarttı. Detaylar ve göktaşına ait görseller haberimizde.

GÖKTAŞININ GRAMINA 60 DOLAR ÖDENİYOR

Amerika, Almanya ve Rus devletinin bu göktaşlarını bulup kendilerine teslim eden kişilere gram başı 60 dolar ( 150 TL ) ödeyeceğini belirtmeleri üzerine geçen seneden beri özellikle doğu illerinde göktaşı toplama yarışması başladı. Hatta Bingöl’de göktaşlarını toplayarak borçlarını ödeyip 43 bin TL değerinde de araba alan İsmail Ergün’ü de unutmadık. Hal böyle olunca göktaşı toplama mesleği ülkemizde icra edilmeye başlandı.

25 Aralık tarihinde ilan sitesine resimleri ile birlikte koyan Gaziantep’li Turan Özmen 13 bin dolar nakit para isteyerek ilanını açtı. Altına da meteor taşının ağırlığının 120 gram olduğunu ve kendisi ile iletişime geçilmesi için irtibat numarası bıraktığını belirtti. Gramına 60 dolar ödenirken ilan sitesinde yer alan meteor taşı için 120 x 60 = 7200 dolar ücrete tekabül ediyor. Daha önceden de Bilim Adamlarının bu göktaşlarını incelemek üzere çalışmalarını yürüttüklerini ve bu göktaşlarını bulup getiren kişilerin kısa süre içerisinde zengin olabileceklerini belirtmişlerdi.

goktasi-ilani

FIRSATLARI NEDEN GERİ ÇEVİRİYORUZ ?

Yani burada Bilim Adamları ( Yurtdışındakiler ) alıp gelecek konusunda veya evrendeki gelişmeler konusunda ip uçları ararken, ülkemizdeki Bilim insanlarının bu değerli taşları alıp incelememesini de gerçekten anlamış değiliz. Elin gavurları gelip bu taşlara para ödeyip incelemelerini yaparken, Bilim insanlarının arayıp da bulamadığı fırsat ayağımıza kadar geliyor ancak biz onları bir şekilde elimizin tersi ile geri itiyoruz.

Şimdiye kadar ilanı açan kişi Turan Özmen‘i birkaç kişinin aradığını ve 5 ile 8 bin TL arası teklifler verildiğini belirten Özmen, fiyat konusunda pazarlık yapmaya pek niyetinin olmadığını da belirtti.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/gaziantepte-sahibinden-satilik-0-km-goktasi-3028/ linkinden 31.07.2021 04:07:00 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement