PC HocasıHaberlerAnonymous: Sayın Erdoğan Bunlar Daha Başlangıç

Anonymous: Sayın Erdoğan Bunlar Daha Başlangıç

 

Hacker grubu Anonymous, Türkiye’yi IŞİD’i desteklemek ile suçlamaya devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ı hedef göstererek Rus televizyonu NTV’ye açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda “Türkiye’yi kötü sonuçlar bekliyor, bunlar daha başlangıç.” açıklamalarını yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I HEDEF GÖSTERDİLER

Hacker grubu Anonymous‘un NTV televizyonuna yaptığı açıklamalarda IŞİD terör örgütüne benzin sattığı gerekçesi ile saldırılarının devam ettiğini ve bu siber savaşın destek kesilene kadar aralıksız devam edeceğini belirtti.

Ayrıca “Türkiye’ye yapılan son günlerdeki siber saldırıların Rusya – Türkiye uçak krizi ile hiçbir alakası yok” açıklamalarına da yer veren Anonymous 2.nesil hackeri ve üyesi Türkiye’yi “kötü sonuçlar” beklediğini ve saldırıların aralıksız devam edeceği tehditlerinde bulundu.

Daha önceden 14 Aralık tarihinde başlayan saldırılarda Türk bankaları, devlet idareleri ve ODTÜ’ye ait olan nic.tr alan adlarının bulunduğu serverlere yapılan saldırılarda ciddi kayıplar yaşanmış ve bu kayıpları her gün sizlere duyurmuştuk. Bugün yapılan videolu açıklamada “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye’de “terörist gruplara” yardım ettiği sürece Anonymous saldırılarına kesintisiz olarak devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

Anonymous tarafından yayınlanan yeni videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

AYYILDIZ TİM KARŞILIK VERDİ


Dün akşam saatlerinde Ayyıldız TİM‘in Anonymous’a ait 18 bin bilginin ele geçirildiğini, web sitelerinin kapatıldığını ve ele geçirilen bilgilerin devlet yöneticileri ile paylaşıldığını bildirirken, aynı dakikalar içerisinde Ayyıldız TİM’in web sitesi de saldırı altına girmişti.

Bugün ise Anonymous üyesi olan hacker “Türkiye’nin tüm banka sistemini çökerteceğiz. Şimdiye kadar 5 büyük bankaya saldırı düzenledik ve 40 binden fazla com.tr alan adlarına saldırı gerçekleştirdik. Bu saldırılar yapacaklarımız için daha başlangıç, Türkiye teröristlere yardım etmeyi acilen bırakmalı.” tehditlerinde bulunuldu.

 

anonymous-tehdit
Günlerdir sizlere duyurduğumuz haberlerde ekledik ve eklemeye de devam ediyoruz. Bu siber saldırılar yapılmaya devam edilirken, devlet erkanlarından bu saldırıları engellemek veya son durum hakkında bir açıklama yapılmadığı gibi, yakın zamanda Anonymous saldırıları arttıracak olursa ortaya çıkacak sonuçlardan kimler sorumlu olacak açıkçası biz de merak ediyoruz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • Ülkede zaten iç savaşları çıkarmaya çalışıyolar bide siber saldırılar başlamasın yani :/

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video