GeForce RTX 4050 mobil

GeForce RTX 4050 Mobil GPU İlk Kez Listelendi

  Google News

RTX 40 serisi için henüz mobil modelleri görmedik. Fakat tabii ki Nvidia’nın yeni mobil GPU birimleri için çalıştığını da biliyoruz. İşte bu modellerden biri olması beklenen GeForce RTX 4050 mobil serisi için de ilk sızıntı gerçekleşti.

Samsung imzasını taşıdığı belirtilen yeni nesil bir laptop modelinin testlerine ait olduğu iddia edilen görseller, yeni mobil GPU biriminin de listelenmesini sağladı. Üstelik görseli değerlendirdiğimiz zaman, tek sürprizin yeni ekran kartı olmadığını görüyoruz.

GeForce RTX 4050 Mobil ile Donatılmış Samsung Laptop Geliyor

Paylaşılan görsel PugetBench test sonuçlarını gösteren bir görsel. Dikkatli incelediği zaman teste giren laptop modelinin Samsung imzalı ve NP960XFH seri numarasına sahip olduğu anlaşılıyor.

Ekran kartı kısmında ise GeForce RTX 4050 laptop GPU modeli kullanılmış. Laptop RTX 4050 GPU birimiyle girdiği testten, 57.4 GPU skorunu almayı da başarmış. Artık derecelendirmede nasıl bir yere sahip olacağını bilemiyoruz.

Kaçırmayın: WhatsApp için yeni anket özelliği yayında!

Zira şu an için yeni ekran kartı hakkında en ufak bir açıklama yok. Sadece bir önceki model RTX 3050 ekran kartından yola çıktığımız zaman, GeForce RTX 4050 mobil modelinin de giriş seviye oyuncu bilgisayarları hedefleyeceği yorumunu yapabiliriz.

GeForce RTX 4050 mobil

Laptop 13. Nesil Intel İşlemciyi de Listeledi

Başta belirttiğimiz gibi tek sürpriz yeni ekran kartı değil. Aynı laptop içerisinde Nvidia mobil ekran kartı dışında 13. nesil Intel işlemcinin de bulunduğu gözüküyor. Görsele göre laptop içerisinde 13. nesil Intel Core i7-13700H serisi işlemci yer alacak.

14 çekirdek ve 20 iş parçacığıyla beraber geleceği belirtilen yeni nesil işlemcinin, en popüler oyun laptoplarını süsleyecek model olduğu düşünülüyor.

Hem yeni Samsung bilgisayar için hem de yeni GPU birimi için daha fazla detayın gelmesini bekleyeceğiz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video