PC HocasıHaberlerGoogle 19 Mayıs’ı Unuttu, Yandex Unutmadı!

Google 19 Mayıs’ı Unuttu, Yandex Unutmadı!

 

Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşuna vesile olan ve bu vatan topraklarında büyük emekleri olan başta Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehit askerlerimizi anma günü. Ülkemiz için Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız günü Google yine unuttu, Yandex unutmadı.

Her Şeye Doodle Yapan Google, Yine Unuttu!

Google anasayfasında gezerken mutlaka görmüşsünüzdür “x kişisinin doğum günü” doodlelarını. Ancak geçtiğimiz senelerdeki gibi 19 Mayıs‘ı kutlamayı unutan Google, bu sene de hiçbir Doodle yayınlama gereği duymadı. Yandex ise saat 00:00‘da görselini yayına aldı.

google-19-mayis-vert
Geçen sene Twitter’da kullanıcılar doodle yapmayan arama motorunu eleştiri yağmuruna tutarken, bu sene de aynı olaylara sahne olacağını düşünüyoruz. Google Türkiye ekibinin neden böyle bir karar aldığını bilemediğimiz gibi, 19 Mayıs gibi bir günde doodle yayınlamamış olmalarına anlam veremiyoruz.

Biz yine de buradan belirtelim: Hiçbir ırk, dil ve din ayırmaksızın bu vatana hizmet etmiş ve etmeye devam eden baştan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi de saygı ile selamlıyor, özlemle anıyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-19-mayisi-unuttu-yandex-unutmadi-21636-8884/ linkinden 29.07.2021 08:07:05 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video