PC HocasıİnternetGoogle Arama Trendleri

Google Arama Trendleri

 

Ünlü arama motoru Google geçen haftanın en çok aranan kelimelerini yayınladı , geçen haftanın en çok aranan kelimelerin lideri Türkiye’de saat kaç oldu bununla birlikte arkasından gelen Kelime 29 Ekim’le beraber hangi günler tatil oldu , yoğun olarak aranan kelimeleri sizin için derledim.

turkiyede-saat

TÜRKİYE’DE SAAT KAÇ? ( Kafalar karışık saat kaç ? )

İlk olarak kendi deneyimi yazmak istiyorum 25 ekim pazar günü  geceden biraz geç yattığım için geç kalktım ve saatler hakkında geri alınacak ileri alınacak ufak bir fikrim yoktu öğlen bir buluşmama 1 saat kadar erken gitmiş oldum.

Ülkemizin gündemini değiştirmek için bir saat almak yetiyormuş , bundan bunu anlamış olduk.

Neyse konumuza gelelim bu hafta en çok aranan kelime TÜRKİYE’DE SAAT KAÇ?  bu kelimenin Google Arama Trendleri’nde en üst sıraya oturması ilginç geldi.

yilmaz-koksal


Yılmaz Köksal

Yaklaşık 1,5 yıldır akciğer kanseri tedavisi gören usta oyuncu 22 ekim akşamı tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu,Türk sinemasın gelişmesinde büyük katkısı olan büyük usta geçtiğimiz haftanın arama trendleri arasına girdi.

Ruhu bu dünyada olmasa bile Türk sinemasına kattığı bir çok film ile adı sonsuza dek anılacak.

cetin-altan

ÇETİN ALTAN

Geçtiğimiz günlerde simge gazeteci yazar Çetin ALTAN tedavi gördüğü hastanede zatürreye bağlı solunum yetmezliği ve septik şok nedeniyle yaşamını yitirdi. Çetin ALTAN’da vefatı ile arama trendler’i arasına girdi.

tolga-saritas
TOLGA SARITAŞ

Muhteşem Yüzyıl’da ki Cihangir rolüyle yıldızı parlayan Tolga Sarıtaş, yaz sezonunda Kanal D’de yayınlanan “Güneşin Kızları” dizisinde ekranlarda görmüştük ve geçtiğimiz haftanın arama trendler’ine girmeyi başardı.

cumhuriyet-bayrami

29 EKİM TATİLİ, 28 EKİM TATİL Mİ, 30 EKİM TATİL Mİ

Evet ülkemizin kafasını karıştıran bir olay daha insanlar ne kadar tatil yapacaklarını google’ye sordular. Başbakan Davutoğlu’nun 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılacaklarını açıklamasıyla bayram tatili 4,5 güne çıkmış oldu. Hadi ülkemiz için hayırlı olsun

1 Kasım şeçimlerden sonraki gün yani 2 kasım pazartesi okullar için tatil ilan edilirse öğretmenler 5,5 gün tatil yapmış olacaklar. Tatilin tatlı gelmesi ile google arama trendleri arasına giren bir kelimede bu oldu.

Ülkemizde tatil önemli tabi. Bu arada “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” nice güzel bayramlara dileğiyle.

aziz-kiraz

AZİZ KİRAZ

O ses türkiye yarışmasının 17 yaşındaki genç yarışmacı ünlülerin twitter’da favorisi olması ile google arama trendleri arasına girdi , yarışmacıya PC Hocası olarak başarılar dileriz.

gelecege-donus

GELECEĞE DÖNÜŞ

1985 yılında vizyona giren ve dönemin en popüler bilim kurgu filmi olan Geleceğe Dönüş’te Michael J. Fox’ın canlandırdığı Marty McFly, filmin ikinci serisinde DeLorean marka otomobili ile zaman yolculuğu yapmış, geleceğe gitmişti. Film kurgusunda 21 Ekim 2015 tarihinin gösterilmesi ile arama trendlerine hızlı bir giriş yapmış oldu.

Daha öncesinden filmi izlerken bu kelimenin o tarihte iyi bir hit getirisi olabileceğini tahmin etmiştim ama üşengeçlik işte önem veremedim.

fatma-girik

FATMA GİRİK

Yeşilçam’ın ünlü yönetmenlerinden Memduh Ün’ün  vefatıyla beraber Fatma GİRİK arama trendleri arasına girdi.

google-street-view

GOOGLE STREET VIEW 

Google’nin haritalar hizmetinden olan sokak görüntüleri artık türkiye’de bu hafta arama trendleri arasına giren kelimelerden biri oldu .Bu uygulamanın ülkemize gelmesi çok iyi oldu İstanbul’un bütün sokaklarını gezebilirsiniz.

Bu haftanın arama trendlerin bir kısmını sizlerle ile paylaştık iyi okumalar.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-arama-trendleri-347/ linkinden 15.10.2021 22:10:23 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad