PC HocasıİnternetGoogle Chrome’a ‘Otomatik Sekme Gruplama’ Geliyor

Google Chrome’a ‘Otomatik Sekme Gruplama’ Geliyor

 

Teknoloji ve yazılım devi Google, yakın zaman içerisinde internet tarayıcısı Chrome’a devrim yaratacak bir güncelleme getirecek ve bu güncelleme içerisinde birbirinden muhteşem yenilikler alacak. Bunlardan en büyüğü sekme karışıklılığını giderek Gruplanmış Sekmeler özelliği olacak.

Gruplanmış Sekmeler ile birlikte uzun süre kullanmadığınız sekmeler otomatik olarak internet ile olan bağlantısını koparacak ve böylelikle daha hızlı internet deneyimi yaşayacaksınız. Şirket bu Gruplama özelliği yapay zekaya devrederek türlere göre otomatik gruplama yapmayı hedefliyor.

Bu özellik, sekmelerinizi etiketlemenize ve gruplamanıza olanak tanır ve sonunda sekme gruplarını daraltmanıza ve genişletmenize, sonunda sekme çubuğunu düzene sokmanıza izin verir. Google şimdi, sekmeleri yönetme zorunluluğunu ortadan kaldırmak için otomatik olarak sekme grupları oluşturmaya bakıyor.

Bu özellik şu anda Chrome Canary 87’de, Sekme Grupları Otomatik Oluşturma bayrağının arkasında bulunmaktadır. Bu özelliği etkinleştirmek için Chrome arama çubuğunuza chrome://flags yazmanız ve ardında ilgili isimdeki bayrağı aktif etmeniz gerekir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-chromea-otomatik-sekme-gruplama-geliyor-90367/ linkinden 28.07.2021 17:07:48 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video