reklam
PC HocasıİnternetGoogle Chrome’a ‘Otomatik Sekme Gruplama’ Geliyor

Google Chrome’a ‘Otomatik Sekme Gruplama’ Geliyor

Teknoloji ve yazılım devi Google, yakın zaman içerisinde internet tarayıcısı Chrome’a devrim yaratacak bir güncelleme getirecek ve bu güncelleme içerisinde birbirinden muhteşem yenilikler alacak. Bunlardan en büyüğü sekme karışıklılığını giderek Gruplanmış Sekmeler özelliği olacak.

Gruplanmış Sekmeler ile birlikte uzun süre kullanmadığınız sekmeler otomatik olarak internet ile olan bağlantısını koparacak ve böylelikle daha hızlı internet deneyimi yaşayacaksınız. Şirket bu Gruplama özelliği yapay zekaya devrederek türlere göre otomatik gruplama yapmayı hedefliyor.

Chrome, Zayıf Parola Kullanan Kişileri Uyaracak

Bu özellik, sekmelerinizi etiketlemenize ve gruplamanıza olanak tanır ve sonunda sekme gruplarını daraltmanıza ve genişletmenize, sonunda sekme çubuğunu düzene sokmanıza izin verir. Google şimdi, sekmeleri yönetme zorunluluğunu ortadan kaldırmak için otomatik olarak sekme grupları oluşturmaya bakıyor.

Bu özellik şu anda Chrome Canary 87’de, Sekme Grupları Otomatik Oluşturma bayrağının arkasında bulunmaktadır. Bu özelliği etkinleştirmek için Chrome arama çubuğunuza chrome://flags yazmanız ve ardında ilgili isimdeki bayrağı aktif etmeniz gerekir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz