PC HocasıİnternetGoogle Drive için Klavye Kısayolları Kullanıma Sunuldu!

Google Drive için Klavye Kısayolları Kullanıma Sunuldu!

   

İnternet devi şirketlerden Google‘ın bulut depolama platformu Drive; kopyalama, kesme ve yapıştırma işlevleri için nihayet klavye kısayolları desteğine kavuştu. Mart ayında şirket Google Dökümanlar için geliştirilmiş markdown desteğinin ardından en çok kullanılan klavye kısayollarından bazılarını nihayet Google Drive için yayınladı.

  • Ctrl + C (Kopyala)
  • Ctrl + X (Kes)
  • Ctrl + V (Yapıştır)
  • Ctrl + Enter (Seçili dosyayı/klasörü yeni sekmede aç)

Ne yazık ki eklenilen klavye kısayolları bunlarla sınırlı fakat Google Chrome internet tarayıcısı kullanıcıları bunlara ek olarak bir takım bazı klavye kısayollarına sahip olabiliyorlar. Eğer şu anda Google Drive Web uygulamasında bu kısayolları kullanamıyorsanız endişelenmenize gerek yok çünkü şirket en geç 4 Haziran 2022 tarihinde tüm kullanıcıların bu kısayolları kullanabileceklerini belirtti.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-drive-icin-klavye-kisayollari-kullanima-sunuldu-127981/ linkinden 05.07.2022 01:07:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video