PC HocasıHaberlerGoogle Home Nasıl Çalışıyor ?

Google Home Nasıl Çalışıyor ?

 

Google‘ın geliştirici konferansında duyurmuş olduğu yeni asistanı Google Home piyasaya çıkmak için gün sayıyor. Peki Google Home nasıl çalışıyor ve hayatımızda neleri kolaylaştıracak ?

Google Home Özellikleri

Google ekibi düzenlediği I/O 2016 etkinliğinde piyasada bulunan pek çok cihaza rakip olarak özellikler sunmak için ürünlerini tanıttı. Onlardan birisi olan Google Home ise basit sorulara cevap verdiği gibi, geliştirilmiş algoritması sayesinde pek çok soruyu da yanıtsız bırakmıyor. Örnek vermek gerekirse: Ünlü bir sanatçının yaşını sorduğunuzda konu ile ilgili kısa süre içerisinde cevapları bularak size yanıt veriyor.

Evinizde bir parça olabilecek Google Home, taşınamadığı gibi, prize takılı olması gerekiyor. Ek olarak müzik dinleyebiliyor ve televizyona bağlı olarak çalıştırılabiliyor. Chromecast özelliği ile Google Home eşleşerek YouTube videolarını oynatabiliyor ve televizyona komut aktarabiliyor.

Google-Home-10
Şuan için Google Home ile alakalı fiyat açıklaması yapılmadığı gibi, demo bir videosu yayınlandı. Aşağıdaki videoyu izleyerek Google Home hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video