PC HocasıİnternetGoogle Maps Kaydı Nasıl Yapılır ?

Google Maps Kaydı Nasıl Yapılır ?

 

Google’ın ücretsiz olarak servis kullanıcılarına sunmuş olduğu Google Maps’a kayıt olabilmek için toplamda yedi adımdan oluşan işlemleri kaleme alıyoruz. Doğru bir işletme kaydı ile Google Maps‘da adresiniz listelenir ve markanızı arayan kullanıcılar bu adresten faydalanabilir.

GOOGLE MAPS’A NASIL YER EKLERİM ?

Google ekibi belirli aralıklar ile sistemsel olarak güncellemeler gerçekleştirmektedirler. Google Maps’a kayıt olabilmek için öncelikle “yer bildirimi” yaparak şirketimizi e-posta yolu veya telefon doğrulama ile onaylatmamız gerekmektedir. Ardından tüm işlemleri tamamladıktan sonra girmiş olduğunuz adresinize Google Amerika’dan bir “onay kodu” gönderilmektedir.

Gelen zarfın içerisinde yer alan bu onay kodunu yazarak işletmenizi doğrulamış olursunuz. Onay kodunun adresinize gelmedi maximum 30 gün sürmektedir. Ancak adresiniz yanlış girilir veya ulaşmaz ise hesabınızı doğrulayamazsınız.

google-maps-kayit-olma
Google Maps Başvuru Aşamasına Geçelim:

* İlk adım olarak https://www.google.com/business/ adresine giriş yapın.

* Ardından karşınıza gelen pencerede “oturum aç” sekmesine tıklayarak gmail şifrenizi ve kullanıcı adınızı girin. Eğer ilk defa kayıt olacaksanız “kayıt ol” sekmesine tıklayabilirsiniz.

* Giriş yaptıktan sonra karşınıza harita gelecektir. Bu bölümde markanızı aratın, ilk aramada markanız kayıtlı olmadığı için bulamayacaktır.

* Ardından “Adı ve adresi doğru girdim / Tüm işletme ayrıntılarını kendim girmek istiyorum” sekmesine tıklayarak diğer adıma geçin.

* Sonraki adıma geçtiğinizde bir Google+ sayfası oluşturmak isteyeceğini size Business bildirecektir. “Tamam” dedikten sonra Google+ sayfanızı Google Maps kaydı için oluşturmuş oluyorsunuz. Dilerseniz oluşturmuş olduğunuz Google Plus sayfanıza profil resmi, adres veya diğer alanları doldurarak işe başlayabilirsiniz.

* Son işlem olarak “Lütfen şu bilgileri onaylayın” ekranı karşınıza geldikten sonra buradaki tüm bilgileri doldurun. Artık geriye yapmanız gereken tek şey Google Amerika’dan vermiş olduğunuz adresinize onay kodunun gönderilmesi kalacaktır. Tüm bilgileri girdikten sonra “Posta kartı gönder” sekmesine tıklayın.

* Posta onay kodunuz maximum 30 gün sonra elinize ulaştığında yine bu bölüme girerek onaylama işlemini sağlamanız gerekmektedir. Ardından işletmeniz Google Haritalar’da arama sonuçları olarak çıkmaya başlayacaktır. Yapmış olduğunuz bu işlem tamamen ücretsiz olup, firmanızı arama motorlarında daha kurumsal göstermek amacı ile kullanılabilmektedir.

 

 

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

13 Yorum

  • Hocam teşekkür ederim bende başvurdum google maps için ne zaman sonuçlanır bekliyorum ben de

  • Google maps kayıt olmak için firma mi olmamız gerekiyor lütfen bana da yardımcı olur musunuz?

  • Firma olmak gerekmiyor diye biliyorum sadec3 firma gibi gösteriyorsunuz olay bu sonra evinize pin kodu geliyor onu giriyorsunuz aramalarda çıkmaya başlıyor

  • Google haritalar için bende başvurdum ancak pin gelmedi yaklaşık olarak 40 gün oldu acaba postayı kim dağıtıyor veya gelen mektubu kim getiriyor kapıya bıraktıysalar hemen alırlarki zaten nasıl halledeceğiz bu işi ne kadar saçma bir sistem amerikadan mektup mu gelirmiş yahu

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Almanak