Google Play Filmler bundan böyle 4K destekli

Google Play Filmler servisi yeni bir güncelleme alarak filmlere 4K desteğini getirdiğini duyurdu. İçlerinde Türkiye'nin de bulunduğu servis sayesinde bundan böyle kullanıcılar Google Play Filmler üzerinden 4K film izleyebilecekler.

Sistem Nasıl İşleyecek ?

Google böyle bir servisi aktif ettiği için gerçekten eli öpülesi. Çünkü biliyorsunuz ki ülkemizde 4K sistemine geçiş olmadığı gibi, olduğunu düşünenler de izleyemeden yorum yapıyorlar. TV kanalları da dahil olmak üzere on parmağı geçmeyen 4K destekli kanallar var. Fakat Google Play Filmler sayesinde artık istediğimiz bir filmi 4K kalitesine çekerek izleyebileceğiz. Üstelik internetten değil, bilgisayarımıza veya istediğimiz bir platforma indirerek oradan da takibini yapabiliyor olacağız.

Film servislerindeki artış ivmesi ile birlikte Netflix'te geçtiğimiz aylarda Türkiye'de Türkçe destek verdiğini duyurmuştu. Google Play Filmler'de bu rekabeti kızıştırmak için 4K destekli bu hareketi gerçekten alkış topladı. 2016 yılının hemen başlarında Google Play Filmler Türkiye'de kullanıma sunulduktan sonra ödeme tarafında da büyük kolaylıklar getirildi. Mesela Netflix gibi aylık ödeme yapmak yerine, izlemek istediğiniz film için ayrı ayrı ödeme yapabiliyorsunuz. Fakat aylık bazda ödeme yapmanın uzun vadede daha kârlı olduğunu belirtmek isterim.

google-play-film-4k
4K Filmleri Nasıl İzleyeceğiz ?

Şimdi Google Play Filmler'den bir 4K film aldığımızda bunu 4K kalitesinde izlemek için ya destekleyen bir televizyon, ya da destekleyen bir monitör bulmamız gerekecek. Aksi taktirde aldığınız filmi 1080p formatında izlemeye mahkum olabilirsiniz. Sonrasında ise "yahu film aldık 4K yazıyor ama biz izleyemedik o kalitede" demenizin önüne geçmiş olursunuz. Malum zaten tüm cihazlar ve televizyonlarda 4K desteği şuan için bulunmuyor. Fakat ilerleyen süreçlerde 2017 yılı bu sürece öncülük yapacak.

google-play-film-ucretleri
4K Film Ücretleri Ne Kadar ?

Google Play Filmler üzerinden 4K kalitesinde film izleyebilmek için biraz para bayılmamız gerekiyor. Normalde 4 dolardan başlayan 1080p Full HD filmler, 4K kalitesine çıktığında fiyatını ikiye katlayarak 24 dolarlara tırmanabiliyor. Bu da nereden baksanız iki-üç kişilik sinema bileti parasına tekabül ediyor.

İlgili Etiketler