Google RCS, Samsung Mesajlar’a Geliyor

  Google News

Birkaç ay önce, Samsung ve Google’ın, eski model Galaxy telefonlarına RCS mesajlarını getirmek için el ele verdiklerini bildirmiştik. Ve şimdi, Google’ın RCS mesajlaşması artık Samsung Mesajlar uygulamasına genişlediğinden, sıkı çalışma nihayet karşılığını almış gibi görünüyor. RCS mesajlaşma desteği, Samsung Galaxy kullanıcılarının bu özelliği kullanmak için artık taşıyıcı telefonlara ihtiyaç duymayacağı anlamına geliyor.

RCS nedir?

SMS’in halefi olan RCS mesajlaşma, SMS’ten farklı olarak fotoğraflar, videolar, çıkartmalar, emojiler gibi mesajlar ve diğer multimedya göndermek için mobil verilerinizi kullanır. Yazma göstergesi, okundu bilgisi gibi özelliklerin keyfine varacaksınız. Dahası, grup sohbetleri oluşturabileceksiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet ediyorsanız ve bir iPhone cep telefonu kullanıyorsanız, bu kavramı zaten biliyorsunuzdur, çünkü iMessage’ı kullanarak mesajları tam olarak bu şekilde gönderirsiniz. Aslında Apple’ın iMessage’ı ABD’de WhatsApp’tan daha popüler bir servistir.

RCS mesajlaşma özelliğini eski Galaxy telefonlarınızda kullanmak için, öncelikle bu özelliği kullanma şartlarını kabul etmeniz gerekir, ardından RCS mesajlaşmayı destekleyen bir cihaza sahip olan herkesle iletişim kurabilirsiniz.

RCS mesajlaşma desteği, özellik yaygın olarak kullanılamadığı için aşamalı bir şekilde Samsung Mesajlar uygulamasına verilmektedir. Bununla birlikte, Samsung bu özelliği kullanıma sunmaya başladı ve özelliğin her Galaxy kullanıcısı için kullanılabilir hale gelmesi çok kısa sürecek

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video