PC HocasıİnternetGoogle Search ve News, Sahte Haberleri Önleyen Güncelleme Aldı!

Google Search ve News, Sahte Haberleri Önleyen Güncelleme Aldı!

   

İnternet devlerinden Google, bir yıl önce sahte haberlerin yayılmasını önlemek için bazı önemli adımlar attı. Şirket, insanları güvenilmeyen arama sonuçlarına karşı uyaran bir özellik tanıtmıştı şimdi ise bazı bilgi okuryazarlığı ipuçları yayınlayarak okurların sahte haberler konusunda bilgi sahibi olmasını sağlıyor.

Şimdilik Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde faaliyete geçen özellik yakın zamanda tüm kullanıcıların erişimine açılacak.

Google Haberler ve Arama tarafında yapılan en son güncelleme ile şirket, bir haberin sahte olup olmadığını doğrulamak için yazarın meşru bir bilgi kaynağı olup olmadığını görmek için yazarın adını internette aramalarını tavsiye ediyor. Google Haberler ayrıca, diğer yayınlar tarafından sıklıkla alıntılanan haber kaynaklarını tanıtmak için veya bir açıklama, röportaj, basın açıklaması ve benzerini içeren makaleleri En Çok Okunan Haberler olarak etiketleyecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-search-ve-news-sahte-haberleri-onleyen-guncelleme-aldi-125790/ linkinden 27.05.2022 15:05:13 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial