PC HocasıAndroidGoogle, Telefon Dolandırıcılığının Önüne Geçecek

Google, Telefon Dolandırıcılığının Önüne Geçecek

 

İnternet ve teknoloji devi Google beyciğim, Android işletim sistemine sahip telefonlarda arama işlevini gerçekleştiren Telefon (Phone) uygulamasına yepyeni bir özellik entegre ederek telefon dolandırıcılığının önüne geçmeyi hedefliyor.

Bildiğiniz üzere bankacılık işlemleri, randevu alma, hastane, telekominikasyon, restoran gibi yerlerde olan işlerimizi çoğu zaman telefon aracılığı ile gerçekleştiriyoruz ama bazen bizi arayıp kendisinin bir banka çalışanı olduğunu söyleyen kişiler dolandırıcı olabiliyor.

Google’ın Telefon uygulamasına getireceği yeni güncelleme ile bu dolandırma işleri telefon cephesinde tamamen yok olacak çünkü bu özellik sayesinde sizi arayan numaranın hangi şirkete ait olduğu ve arama nedeni ekranınızda gözükecek.

Numaralar için mavi tik geliyor

Şirketin ‘Verified Calls’ ismini verdiğini Doğrulanmış Aramalar özelliği ile artık sizi arayan numara eğer Google tarafından onaylanmış ve Google’ın veritabanına kayıt edilmiş ise bunun onaylanmış bir numara olduğunu belirten mavi tik, şirketin adı ve arayan numaranın sizi arama nedeni ekranda yer alacak.

Şu anda deneme sürecinde

Yeni özellik şu anda pilot olarak belirlenen bölgelerde pilot kullanıcılar üzerinde test ediliyor ve yakın zaman içerisinde tüm Android kullanıcılarına aktarılacak. Bunlara ek olarak bu özelliğin en çok yaşlı insanların faydasına olacağına inanıyorum nitekim kendileri dolandırılmaya çok müsaitler.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/google-telefon-dolandiriciliginin-onune-gececek-89712/ linkinden 30.07.2021 02:07:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement