Google Translate’e 13 Dil Eklendi!

Popüler çeviri aracı  Google Translate uygulaması, VentureBeat'ın bir raporuna göre akıllı telefonunuzdaki kamerayı kullanarak 13 yeni dili görsel olarak çevirebilecek . Yeni gelen diller ile beraber 50 dilde çeviri yapabilecek.

Google, 2015 yılında, 27 farklı dil desteğiyle Çeviri uygulamasına görsel çeviri özelliğini ekledi. Kullanıcıların, akşam yemeği menülerini ve işaretlerini gerçek zamanlı olarak çevirmelerine ve yurtdışında iletişim kurmasını çok daha kolay hale getirmesine olanak tanır. Bu haftanın duyurusu Punjabi, Bengalce, Vietnamca, Tay dili, Gujarati, Kannada, Nepalce, Tamilce, Telugu ve Malayalam'ı ekleyerek, desteklenen dillerin toplam sayısını 50'ye çıkardı.

Görsel Çeviri'de Dahil

Kullanıcılar ana ekranda kamera simgesine giderek Çeviri uygulamasındaki özelliğe erişebilir. Uygulama, daha sonra, çevirmeye ve fotoğraf çekmeye çalıştığınız metni hizalamanızı ister. Bundan sonra, uygulama, Neural Machine Translation (NMT) olarak bilinen bir makine öğrenme tekniği kullanımı ile metni tarar, daha sonra seçtiğiniz dile bir (umarız doğru) çeviri sağlar.

Yeni eklemeler, uygulamanın hem iOS hem de Android sürümlerinde mevcut olacak ve dün cihazlarda kullanıma sunulmaya başladı.

UYGULAMAYI İNDİR
İlgili Etiketler