Google Yeni Gizlilik Güncellemesi İle Geçmişi Temizlemeyi Kolaylaştırıyor!

Google, arama geçmişini silmenizi ve önemli gizlilik kontrollerini bulmanızı kolaylaştırmak için uygulamalarıda değişiklik yaptı. Kendi menülerini güncelledi ve arama geçmişini Google aramalarının kendisinde gözden geçirme ve silme olanağı sağladı . Konuyu ürün yönetimi, gizlilik ve veri koruma ofisi müdürü Eric Miraglia, bir blog yayında açıkladı .

Tek Hareket İle Silme

Eski sistemde, bu verileri yönetmek için Google hesabınıza girmeniz gerekiyordu. Artık, Reklam Ayarları menüsünden gördüğünüz reklamları da kontrol edebilir ve Google'ın Etkinlik Denetimleri'ne bakarak kaydettiği bilgileri seçebilirsiniz.Bu özellikler Çarşamba günü masaüstü ve mobil web için geldi ve önümüzdeki haftalarda iOS ve Android için Google uygulamasına ulaşacak.

Eric Miraglia, "Gelecek yıl, bu güncellemenin Google Haritalar'a, ardından diğer bir çok Google ürünü ile genişleteceğiz." Dedi. "Her gün kullandığınız Google ürünlerinden doğrudan alakalı ve eyleme geçirilebilir gizlilik denetimlerine erişim sağlamak, herkes için geçerli olan gizlilik oluşturmak için sürekli olarak çalıştığımız bir yöntemdir." Açıklamasında bulundu.

Google, Eylül ayında, web sitesinde bulunan çerezleri saklama ve giriş yapma konusunda eleştirilere maruz kaldıktan sonra Chrome tarayıcısında değişiklikler sözü vermişti.

İlgili Etiketler