PC HocasıOyunGTA Online’ın Uzun Yükleme Süreleri Bir Mod Yapımcısı Tarafından Çözüldü

GTA Online’ın Uzun Yükleme Süreleri Bir Mod Yapımcısı Tarafından Çözüldü

 

Grand Theft Auto Online oyuncularının ortak noktada buluştuğu yerlerden birisi uzun yükleme süreleri oluyor. Rockstar bu durumu düzeltmek için hiçbir çalışma içerisinde bulunmadı, bu nedenle SSD tabanlı bir sistemde bile oyunun yüklenmesi birkaç dakika sürüyor. Bu durumun farkında olan bir mod yapımcısı sorunun temel nedenini buldu ve oyunun yükleme sürelerini %70 oranında iyileştirdi.

Bir GitHub kullanıcısı, GTA Online‘ın yükleme süreleri için özel bir iyileştirme gerçekleştirdi. Araştırmalarına göre, GTA Online’ı her yüklediğinizde bir dizi dosya kontrolü yapılıyor ve birkaç kez yeniden gerçekleştiriliyor. GTA Online için yükleme işlemi sırasında neredeyse 2 milyon kez kontrol gerçekleşebiliyor.

Mod yapımcısı bazı kod optimizasyonlarını ve diğer ince ayarları gerçekleştirdi. Ardından GTA Online altı dakika yerine iki dakikadan daha kısa bir süre içerisinde yüklendi, bu da %70’e yakın bir gelişme olduğunu doğruluyor.

Bu durum göründüğü üzere Rockstar’ın kendisi tarafından oldukça kolay bir şekilde düzeltilebilecek bir şey, bu yüzden belki de resmi bir düzeltme yakında gelebilir. Rockstar şu anda PlayStation 5 için Grand Theft Auto V‘in gelişmiş bir sürümü üzerinde çalışıyor. Bu, muhtemelen konsolun SSD’sinden yararlanmak için bazı yeni yükleme optimizasyonları içeriyor.

Video