GTX 1070’li Casper Excalibur alınır mı ?

Son zamanlarda Casper Excalibur serisi çok gündeme düşer oldu arkadaşlar. Zira toplanan sistem ile fiyat o kadar örtüşüyor ki, insanlar direkt olarak "Casper bu sefer yapmış" diyebiliyor. Biz de GTX 1070 ekran kartına sahip Casper Excalibur serisinin alınıp alınmaması konusunda değerlendirmelerimizi paylaşıyoruz.

İyi bir sistem olduğunu nasıl anlarız ?

Normalde biz hiçbir zaman hazır sistem almayı önermiyoruz. Genellikle toplama parçalar daha ucuza ve daha çok performansa tekabül ettiği için doğru bildiğimizden şaşmıyoruz. Malum dolar da patladığı için ister istemez parçalara da yansıyor. Mesela hemen aşağıda gördüğünüz 1060 toplama videomuzun ilk fiyatı 3400 TL'di. Fakat şuanda 3600 TL'ye yükselmiş durumda. Hal böyle olunca parçalar da ister istemez sürekli değişiyor.

 

 
Ancak Casper Excalibur E800 serisini çıkarttığında milletin kafasında farklı bir algı oluşturmaya çalıştı. Başarılı oldu da diyebilirim. Laptop serisi bir yana dursun, masaüstü serisindeki GTX 1070 ekran kartı ve diğer bileşenler fiyatına göre gerçekten çok tatmin edici. Henüz FPS değerlerini kimse tam anlamı ile test edemedi. Fakat içerisinde yer alan parçalar zaten bazı şeyleri çok net özetliyor.

Gelin dilerseniz GTX 1070 ekran kartına sahip Casper Excalibur'un özelliklerine bir göz atalım;

* İşlemci: Intel Skylake 6700K

* Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1070 8 GB

* RAM: 16 GB DDR4 2666 MHz

* SSD: 256 GB

* HDD: 2 TB

* Windows: 10 Home

* Yanında bir de ışıklı klavye ve mouse seti hediye olarak veriliyor.


Şimdi yukarıdaki sistem gerçekten farklı bir bilgisayarda olsa "muazzam" yorumları yapılır hiç şüphesiz. Ancak Casper'ın sosyal medya ve kullanıcılar yönünde olumsuz yorumları bulunuyordu. Kullanıcılar da ister istemez sisteme biraz temkinli yaklaşıyorlardı. Henüz Casper Excalibur E800 (E83Z.670K-B310P-V) modelini test etme şansı bulamadığımız için şöyle efsane böyle efsane diyemiyoruz.

Ancak bu fiyata bu teknik özelliklerde toplama yaptığınızda hem bütçeyi aşıyorsunuz hem de biraz daha aşağıda sistem toplayabiliyorsunuz. Görüşüne göre Casper bu serisinde biraz fiyattan feragat ederek satışa yönelmek istemiş. O yüzden eğer bu fiyat skalasında sistem satın almayı düşünüyorsanız Casper Excalibur E800 GTX 1070 modeline göz atmanızda fayda var. Tekrar ediyorum; test etmediğimiz için net bir şey söylemek mümkün değil. Fakat bu fiyata bu dolar kurunda daha iyisini toplayabilmek gerçekten zor.

 

İlgili Etiketler